Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

W wymiarze sprawiedliwości nie ma sprawiedliwości, jest obóz władzy - szef Ludowców tak o zmianach w KRS

Transparentność w teorii, a w praktyce obłuda i używanie prawa zgodnie z własnymi potrzebami – tak Władysław Kosiniak – Kamysz, prezes PSL ocenił działania PiS związane z brakiem jawności w wyborze nowego składu KRS. Szef Ludowców w czasie wizyty w południowej Wielkopolsce dodał też, że liczy na respektowanie przez rząd Mateusza Morawieckiego wyroku Sądu Administracyjnego dotyczącego ujawnienia list poparcia kandydatów do KRS.

Wyrok Sądu Administracyjnego jest jednoznaczny. Listy poparcia dla kandydatów do Krajowej Rady Sądownictwa powinny być jawne. Wcześniej ich upublicznienia odmówiło Ministerstwo Sprawiedliwości. - Mam nadzieję, że szybko zostanie ten wyrok wykonany – skomentował decyzję SA Władysław Kosiniak – Kamysz. - Mówienie przez wszystkich polityków PiS o transparentności życia publicznego, a później ukrywanie list poparcia można określić tylko w jeden sposób – obłuda.  PiS realizuje ją w wielu wymiarach. Dobrze, że taki wyrok zapadł i zobaczymy co z tym rządzący zrobią, bo oni akceptują wyroki, które są po ich myśli a ten po ich myśli nie jest.

Prezes PSL krytycznie też ocenił powtarzanie przez premiera Mateusza Morawieckiego słowa o jawności poczynań Prawa i Sprawiedliwości. Według Kosiniaka – Kamysza jedyne czego można spodziewać się ze strony partii rządzącej to dostosowywania prawdy do jej potrzeb tak jak w przypadku braku jawności przesłuchań kandydatów do KRS. - Premier mówi, że wszystko jest lepsze niż kiedykolwiek. Premier wielokrotnie mija się z prawdą. Opowiada bzdury o tym, że to on wprowadzał Polskę do UE, o PSL, zajmuje się przeszłością a nie przyszłością – stwierdził w trakcie spotkania z sołtysami z gminy Stawiszyn prezes Ludowców. - Nic z tych zmian, które PiS wprowadził nie wynika. Nic dobrego dla naszych rodaków. Nie ma krótszych terminów oczekiwania na rozprawy, nie ma niższych kosztów sądowych, nie ma więcej sprawiedliwości w wymiarze sprawiedliwości tylko jest więcej obozu władzy. A ten obóz władzy nie jest zainteresowany aby były jawne przesłuchania kandydatów – podsumował.

AW, zdjęcie autor 

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/