Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

„Wspólny Kalisz” zniknie z Rady Miejskiej? Edward Prus myśli o przejściu do klubu PiS

Jak podaje portal wkaliszu.pl: jedyny radny Wspólnego Kalisza Edward Prus zamierza dołączyć do Klubu Prawa i Sprawiedliwości. A to oznacza, że prezydenckie ugrupowanie nie będzie miało żadnego przedstawiciela w Radzie Miejskiej. Informacja jest na razie nieoficjalna. – Były rozmowy na ten temat, ale jeszcze decyzji nie podjąłem – komentuje Edward Prus.

Stowarzyszenie Wspólny Kalisz, które odniosło spektakularny sukces w wyborach samorządowych w 2014 roku, po dwóch latach zalicza kryzys za kryzysem. Klub radnych prezydenckiego ugrupowania początkowo liczył czterech przedstawicieli. Troje z nich pół roku temu, w lutym, wystąpiło z Klubu i założyło nową formację: Tak dla Kalisza. Magdalena Spychalska, Małgorzata Zarzycka i Piotr Lisowski nie chcieli dalej podpisywać się pod działaniami Grzegorza Sapińskiego, z którym szli do wyborów. Źle ocenili także obecną koalicję.

W Klubie Wspólnego Kalisza został tylko Edward Prus, który jest jednocześnie wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej. To jeden z filarów Wspólnego Kalisza, który jak wynika z obserwacji, ma bardzo dobry kontakt z prezesem Stowarzyszenia, wiceprezydentem Piotrem Kościelnym. W ostatnim czasie coraz wyraźniejsze stały się sygnały, że i on zamierza opuścić swój rodzimy Klub. - Rozmowy były prowadzone, ale żadnych ustaleń stuprocentowych nie dokonaliśmy. Ja jestem wierny do końca. Na moim sercu leży teraz  ciężka rzecz. (…) Dzieją się takie rzeczy w Kaliszu, które w głowie mi się nie mieszczą. Po co robić jakieś zawirowania polityczne, koalicyjne, to nikomu nie świadczy i niczemu nie służy (…) Chcę działać dla tego miasta. Nie po to zostałem radnym, żeby najważniejszą kwestią było to, gdzie ja będę – mówi nam Edward Prus. Wszystko ma stać się jasne 29 września podczas Sesji Rady Miasta. Wtedy Prus zamierza z mównicy przekazać swoją decyzję dotyczącą dalszego reprezentowania Wspólnego Kalisza w radzie lub przejścia do Klubu PiS. –Wypowiem się również na wiele tematów dotyczących miasta – dodaje.

Adam Koszada, przewodniczący Klubu PiS przyznaje, że to Edward Prus sam rozpoczął rozmowę o swoim zasileniu szeregów radnych PiS.- Jeśli Edward Prus wyrazi wolę dołączenia do naszego klubu, to ja nie widzę żadnych przeciwwskazań. Już od dwóch lat bardzo dobrze nam się współpracuje i przez ten czas radny Prus często miał zbliżone do nas zdanie – mówi nam Adam Koszada.

W 25-osobowej Radzie Miejskiej Kalisza rządząca koalicja PiS-SLD-Wspólny Kalisz liczy 10 radnych. Jeżeli zatem Wspólny Kalisz straci swojego przedstawiciela, zniknie z Rady. Czy słowa Edwarda Prusa: -Jestem wierny do końca - nie są przepowiednią rychłego odwołania Piotra Kościelnego z funkcji wiceprezydenta miasta - prezesa Stowarzyszenia Wspólny Kalisz? 

AG, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/