Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Zapowiadają walkę o przejście na zieloną stronę mocy. PSL w Brukseli stawia na ekologię, rolnictwo i zdrowie

Weszli do Koalicji Europejskiej, ale podkreślają, że są jej konserwatywną kotwicą, dlatego do programu sojuszu kilku ugrupowań wnoszą ochronę polskiego rolnictwa, poszerzenie rynków zbytu i zablokowanie przypływu rosyjskiego węgla do Polski przy równoczesnym dbaniu o poprawę środowiska poprzez wprowadzanie zielonej energii. A specjalistą w tym zakresie w Polskim Stronnictwie Ludowym jest Andrzej Grzyb, kandydat ludowców do Parlamentu Europejskiego. Do głosowania na jedynego przedstawiciela tej partii na listach Koalicji Europejskiej w Wielkopolsce zachęcał w Kaliszu prezes ugrupowania Władysław Kosiniak-Kamysz.

W Kaliszu mówił przede wszystkim o dbaniu o poprawę jakości powietrza. Miasto jest jednym z tych, które od lat w okresie zimowym borykają się ze smogiem, dlatego w kolejnych latach konieczne jest wprowadzanie przepisów, które zwiększą korzystanie z odnawialnych źródeł energii przy równoczesnym dbaniu o polską gospodarkę. Dlatego kandydatem PSL w Wielkopolsce jest Andrzej Grzyb, który od lat w Parlamencie Europejskim zajmuje się zieloną energią. - Trzeba zmienić model energetyczny, żeby chronić nasz klimat, żeby Polska mogła korzystać z tej energii, która jest u nas. My sprowadzamy ponad 15 milionów ton węgla z Rosji, to trzy razy więcej niż jak my rządziliśmy, czy to jest niezależność energetyczna, to jest patriotyzm gospodarczy? - pytał w Kaliszu  Władysław Kosiniak-Kamysz, prezes PSL. - My nie możemy sprzedać polskiego jabłka, nie możemy sprzedać pomidorów tutaj z okolic Kalisza do Rosji, do obwodu Kaliningradzkiego, na Białoruś, a węgiel idzie w niekontrolowanej ilości. Te sankcje straciły rację bytu. 

A dbanie o rolnictwo to jeden z trzech priorytetowych punktów Koalicji Obywatelskiej, forsowany przez PSL. Według zapowiedzi Władysława Kosiniaka-Kamysza zadaniem ludowców w Brukseli będzie walka o dopłaty dla rolników poszkodowanych m.in. przez ASF oraz klęski żywiołowe. I zapowiada 100 milionów euro, więcej niż udało się Prawu i Sprawiedliwości, na politykę spójności. A pieniądze mają być przeznaczone na ochronę zdrowia, przede wszystkim w chorobach nowotoworowych - na wprowadzenie europejskiego programu walki z nowotworami, które często są skutkiem wspomnianego już zanieczyszczenia środowiska. - Na poziomie gminy prewencja i profilaktyka, na poziomie miasta powiatowego diagnostyka i to w każdym mieście powiatowym szybko dostępna, a na poziomie ośrodka subregionalnego takiego jak Kalisz ma być leczenie i to dla każdego, a nie dla wybranych - deklarował prezes PSL. 

Przy okazji wizyty w Kaliszu ludowcy zapewnili, że ich udział w Koalicji Europejskiej to gwarancja konserwatywnych poglądów w sojuszu. A równocześnie umiejętność współpracy i dbania o relacje z innymi krajami Europy. - Ludzie mają poczucie wartości, jaką jest obecność Polski i Wielkopolski w UE i te osiągnięcia poszczególnych społeczności lokalnych, szczególnie tych najmniejszym. Zawsze w sposób taki mocny jest podkreślane, że gdybyśmy nie mieli tego wsparcia to mielibyśmy dużo trudniej osiągnąć to, co jest nasza dumą - dodał  dr Andrzej Grzyb, kandydat PSL do PE.

Andrzej Grzyb jest jedynym kandydatem PSL w Wielkopolsce na listach Koalicji Europejskiej. I jedynym z dotychczasowych posłów w naszego województwa, który ubiega się o reelekcję.

AW, zdjęcia autor 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/