Polityka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Polityka

Zmiana pokoleń

Krzysztof Grabowski został prezesem Zarządu Powiatowego Polskiego Stronnictwa Ludowego powiatu kaliskiego. O funkcję ubiegał się także Michał Wojciechowski, prezes gminny PSL w Liskowie. Ze startu w wyborach zrezygnował dotychczasowy prezes Krzysztof Nosal, który kierował powiatowymi strukturami przez osiem ostatnich lat.

Decyzja Krzysztof Nosala była sporym zaskoczeniem. Tym bardziej, że od 2008 roku, kiedy objął stanowisko prezesa Zarządu Powiatowego PSL organizacja była jedną z prężniej działających w Wielkopolsce. Pomysły ustępującego prezesa, który został również starostą kaliskim, przyniosły wiele pozytywnych i chwalonych zmian, co przypomniał w swoim wystąpieniu. – Rok 2012 był ostatnim rokiem poprzedniej perspektywy finansowej i czasem przygotowań do nowego unijnego rozdania. Myślę, że wykorzystaliśmy to w sposób odpowiedni. Budowaliśmy porozumienia, które pozwalały, by w tej pracy być skutecznym. Dziękuję samorządowcom za dobrze pojętą współprace na wszystkich szczeblach. Dzięki niej nasz powiat jest liderem w pozyskiwaniu środków z UE oraz budżetu państwa. Za te pieniądze prowadzimy inwestycje, które służą mieszkańcom  – powiedział w czasie podsumowania mijającej kadencji Krzysztof Nosal. - Jednak nic nie trwa wiecznie - dodał. - Ostatni czas był dla mnie trudny osobiście. Dlatego dziękuję tym, którzy mnie wspierają i pomagają w zbieraniu sił do dalszej pracy. Doszły mnie głosy, że jest oczekiwanie zmiany, że jest pragnienie i myślę, że źle by było, gdybym nie chciał tego słyszeć. Najgorsze, co mógłbym zrobić, to trwanie w tym miejscu wbrew waszej woli. Dlatego dziękuję wszystkim za współpracę, za wsparcie, a szczególnie chcę podziękować naszemu honorowemu prezesowi Józefowi Rackiemu, mentorowi, doradcy, przyjacielowi i inspiratorowi, w którego rolę wszedłem osiem lat temu i z którego woli pełnię funkcję starosty. Od początku mam wielką satysfakcję z roli, którą mi powierzono i ogromny stres przed każdymi kolejnymi wyborami, a tych nie brakowało na przestrzeni ostatnich lat. Partia nie jest organizacją prywatną. Jest formacją społeczną. Dlatego dla mnie liczą się głosy i opinie ludzi. Dlatego je słyszę i mam nadzieję, że moi następcy również będą wsłuchiwać się w wasze głosy. Ponieważ podstawowym celem partii politycznej jest pracować na rzecz ludzi. Nie w kampaniach wyborczych, ale przez cały czas - zakończył.

Delegaci zjazdu powiatowego zgłosili trzech kandydatów: Krzysztofa Grabowskiego, Michała Wojciechowskiego i Krzysztofa Nosala. Ten ostatni konsekwentnie odmówił ubiegania się o ponowny wybór na stanowisko prezesa, dlatego walczyli o nie dwaj pierwsi. Wicemarszałek i wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego PSL otrzymał 98 głosów. Na Michała Wojciechowskiego, do niedawna szefa FML powiatu kaliskiego, a od tego roku prezesa Gminnego PSL w Liskowie, zagłosowało 21 osób. – To jest największe wyróżnienie, jakie mogło mnie spotkać. Z dużą odpowiedzialnością i niepokojem tę funkcje przyjąłem. Zdaję sobie sprawę, że niełatwo będzie kierować PSL w powiecie kaliskim po moich poprzednikach,  Józefie Rackim i Krzysztofie Nosalu – powiedział po ogłoszeniu wyników Krzysztof Grabowski. - A przed nami wiele ciężkiej pracy i ja jestem osobą, która rzadko składa deklaracje. Wolę coś zrealizować, ale dziś mogę zadeklarować – moją, ale i waszą ciężką pracę. Tylko praca z ludźmi i pośród ludzi. To, co czynimy na co dzień, ale może trzeba jeszcze bardziej, jeszcze mocniej, może jeszcze w inny sposób. Dlatego liczę na waszą mądrość i wsparcie. To są trudne czasy, dobrze, że jesteśmy w parlamencie i mamy tam słyszalny głos. I dobrze, by dla tej 120-letniej tradycji nadszedł czas słońca. Przez ponad wiek przetrwaliśmy wiele. Być może jesteśmy w okresie, że gdzieś dla nas grzmi, ale trzeba wyprowadzić ten okręt na spokojne wody. Byśmy mogli powiedzieć, że partia, która jest z najstarszymi tradycjami, uspokaja scenę polityczną, może mieć wpływ na losy kraju. Jest to ważne w kontekście słów Wincentego Witosa: „Nie ma sprawy ważniejszej niż Polska”. To przesłanie brzmi w każdym z nas – zakończył Krzysztof Grabowski.    

Krzysztof Nosal został członkiem wybranego w czasie zjazdu Zarządu.

RED, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/