Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

20 kilometrów współpracy

Jedna z największych inwestycji drogowych w powiecie kaliskim dobiegła końca. Liczący ponad 20 kilometrów odcinek, biegnący przez gminy Lisków i Ceków Kolonia, kosztował ponad 4,5 miliona złotych. W czwartek, w Przespolewie, drogę oficjalnie oddano do użytku.

Przespolew w gminie Ceków Kolonia to miejscowość graniczna nie tylko gminy, ale także powiatu. Dzięki remontowi mieszkańcy zyskali nową drogę i dobre, bezpieczne połączenie ze światem. - Mamy wspaniałą  nową drogę – mówi Krzysztof Nosal, starosta kaliski. – Gdziekolwiek  byśmy nie poszli, na zachód, wschód, południe czy północ Przespolewa, to do granicy tej miejscowości, gminy, powiatu mamy nowe nawierzchnie.

 

 

Inwestycja objęła przebudowę dwudziestokilometrowego odcinka drogi należącego do powiatu kaliskiego, ale biegnącego przez dwie jego gminy: Ceków Kolonię i Lisków. Wójt Maria Krawiec przypomniała, że fragment na jej terenie był w opłakanym stanie. - Odcinek na naszym terenie, szczególnie na terenie wsi Wygoda, był bardzo zniszczony i długo oczekiwany przez mieszkańców.

 

 

Dlatego samorządowcy zdecydowali się na współpracę i partycypowanie w kosztach remontu. Powiat wyłożył niespełna milion 400, gmina Lisków ponad 460 tysięcy a gmina Ceków – Kolonia niecałe pół miliona. Dzięki temu samorządy mogły ubiegać się także o środki zewnętrzne. I to skutecznie. Urząd Marszałkowski z Programu Rozwoju Gminnej i Powiatowej Infrastruktury Drogowej ponad 2 miliony 300 tysięcy.  - To jest kolejna z dróg na terenie powiatu kaliskiego, którą udaje się wyremontować z programu „Przebudowy dróg lokalnych” i to jest znaczące i charakterystyczne dla tych samorządów – dodał Krzysztof Grabowski, wicemarszałek województwa wielkopolskiego. - Zawsze powiat kaliski był w czołówce beneficjentów, którzy otrzymywali dofinansowanie.

 

I nadal, dzięki współpracy, ją otrzymuje. Oddana właśnie do użytku droga jest jedną z wielu, które w ten sposób udało się wyremontować. Kolejne projekty już maja zapewnione pieniądze, inne powstają.  - Partnerstwo jest jak najlepszą metodą by realizować nasze cele – zapewnił Mariusz Chojnacki, wójt gminy Ceków Kolonia.

 

W ramach inwestycji położono nową nawierzchnię na 21 kilometrowym odcinku Przespolew – Lisków. Powstało 800 metrów chodników, bariery energochłonne, 8 zatok przystankowych, przebudowano dwa skrzyżowania, łączne z budową ronda w Madalinie. Wykonano oznakowanie poziome i uzupełniono pionowego.

 

AW, zdjęcia Wioletta Przybylska, Starostwo Powiatowe w Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/