Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Mirabella, Urban

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Bez kolejnych zakażeń w DPS w Liskowie

Mijają prawie dwa tygodnie i badania nie potwierdziły kolejnego przypadku zachorowania na koronawirusa wśród mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Liskowie i mieszczącego się w tym samym budynku Domu Dziecka. Placówki oraz współpracujący z nimi Środowiskowy Dom Samopomocy objęto kwarantanną w ostatni weekend maja, po dodatnim wyniku testu u zatrudnionego tam kierowcy.

Mężczyzna przeszedł badania w ramach zarządzonej przez wojewodę akcji testowania wszystkich pracowników domów pomocy społecznej w Wielkopolsce. Wyniki mężczyzny, który chorobę przechodził bezobjawowo, przyszły 29 czerwca. Wtedy też zapadła decyzja o objęciu kwarantanną liskowskiego DPS-u oraz znajdującego się w tym samym budynku powiatowego Domu Dziecka i ściśle współpracującego z nimi Środowiskowego Domu Samopomocy. Część pracowników była w izolacji domowej, większość została z podopiecznymi. - Oczywiście kontakt chorego z pozostałymi pracownikami nie był duży, ale zawsze istnieje ryzyko zakażenia innych – mówił kilka dni później Krzysztof Nosal, starosta kaliski.

W weekend – tydzień po wykryciu koronawirusa u kierowcy liskowskiego DPS-u - wymazy pobrano od 121 osób: 39 mieszkańców DPS i 28 z Dom Dziecka oraz łącznie 27 członków załogi, a także 30 osób z domu samopomocy. - Na ten moment wszystkie wyniki, które otrzymali są ujemne. Nie ma jeszcze wyników 10 osób z Domu Dziecka i 15 osób z DPS – informuje  Marta Wolarz ze Starostwa Powiatowego w Kaliszu. - Osoby przebywające w DPS i DD mają kwarantannę do 12 czerwca.

Część osób, które miały kwarantannę w domach już ją zakończyła. Wszystko oczywiście zależało od tego, kiedy mieli kontakt z chorym.

AW, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/