Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 12 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Janina, Placyd

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Czyta bez okularów, nie stosuje żadnej diety. 100-latka z Pawłówka ZDJĘCIA

Setne urodziny świętowała 9 listopada Marianna Kudlińska z Pawłówka w gminie Blizanów. Jubilatka czyta bez okularów, prowadzi też kronikę, w której zapisuje ważne wydarzenia z życia rodziny, wioski i gminy. Jak mówi nie stosuje żadnej diety. Gdzie więc tkwi tajemnica jej długowieczności w tak świetnej formie?

Pani Marianna, od kilku lat wdowa, wychowała z mężem, który również pochodził z Pawłówka, czworo dzieci. Małżonkowie przeżyli wspólnie 62 lata. Jubilatka doczekała się 4 wnucząt, 9 prawnucząt i 1 praprawnuka Mikołaja. Niedawno dotarła do niej wiadomość, że praprababcią zostanie po raz drugi.

W młodości przeżyła wysiedlenie do wsi Wrząca. Przez całe życie zajmowała się pracą w gospodarstwie rolnym i rodziną. Jej receptą na długowieczność jest praca i życie na co dzień z uśmiechem wśród bliskich. Nigdy nie chowała do nikogo urazy, żyje w zgodzie ze swoimi krewnymi i sąsiadami.

Mieszka z wnukiem i jego rodziną. Jest bardzo samodzielna i nie narzeka na samopoczucie. Nie stosuje żadnej diety. Czyta bez okularów, prowadzi swoją kronikę, w której zapisuje ważne wydarzenia z życia rodziny, wioski i gminy.

Z okazji jej 100. Urodzin w kościele parafialnym w Kokaninie odbyła się uroczysta msza św. dziękczynna, którą odprawił ks. Marek Czekaj – proboszcz Kokanina. Po niej rodzina i zaproszeni goście udali się na przyjęcie do „Bursztynowego Dworu” w Niedźwiadach. Poza najbliższymi, serdeczne życzenia złożyli seniorce: Sławomir Musioł – wójt gminy Blizanów, Jan Wojtyła – przewodniczący Rady Gminy Blizanów i Teresa Nowacka – inspektor USC Urzędu Gminy Blizanów oraz druhowie OSP Pawłówek (mąż jubilatki był strażakiem). Włodarz gminy odczytał list gratulacyjny od premier RP Beaty Szydło kierowany do stulatki.

MIK za PW, fot. PW

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/