Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Jest ścieżka rowerowa, ale można nią jeździć tylko w jedną stronę

Dlaczego ta ścieżka rowerowa jest jednokierunkowa? - pyta nasza czytelniczka Maria. A chodzi o trakt, który biegnie od Marchwacza w kierunku miejscowości Staw. Ścieżka jest częścią jednej z największych w ostatnich latach inwestycji drogowych w powiecie kaliskim. Została oddana pod koniec listopada, dlatego mieszkańcy miejscowości, przez które biegnie przecierają oczy ze zdziwienia.

Inwestycja była możliwa dzięki połączonym siłom powiatu kaliskiego oraz gmin Opatówek i Szczytniki, a także wsparciu z budżetu państwa. Taki miks pozwolił na kompleksową przebudowę nawierzchni, utworzenie zatok przystankowych i lewoskrętów, ustawienie elektronicznych tablic informacyjnych oraz budowę ścieżek rowerowych. – I tu pojawia się problem. Ścieżka jest jednokierunkowa – pisze nasza czytelniczka Maria. – Mogę jechać od Cieszykowa w stronę Marchwacza, ale powrotu już nie ma. Jak to możliwe?

Odpowiedzi postanowiliśmy poszukać w Starostwie Powiatowym w Kaliszu, które było osią całej inwestycji. – Ścieżka była budowana jako jednokierunkowa ze względu na dostępne środki finansowe oraz szerokość jezdni. To regulują przepisy, ale oczywiście jeździć można w obie strony – zapewnia Wioletta Przybylska, dyrektor Wydziału Promocji, Informacji i Obsługi Rady Starostwa Powiatowego w Kaliszu.

Cała inwestycja to ponad 6 milionów 100 tysięcy złotych. Dofinansowanie z budżetu państwa wyniosło 2.844.056 zł. Powiat kaliski przeznaczył  1.908.666 zł. Gmina Szczytniki dołożyła 918.115 zł, a gmina Opatówek 437.281 zł. W sumie przebudowano 17 kilometrów drogi od Opatówka przez Michałów, Marchwacz, Cieszyków, Staw, Lipka z odbiciem z Cieszykowa do Szczytnik.   

AW, zdjęcia Maria

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/