Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 04 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Bratumiła, Krystian

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Nadleśnictwo Kalisz w nowej aranżacji ZDJĘCIA

1,5 mln złotych kosztował remont budynku Nadleśnictwa Kalisz w Szałem. Otwarcie siedziby połączono z obchodami 30-lecia reaktywacji Nadleśnictwa.

W obecnych granicach Nadleśnictwo Kalisz funkcjonuje od 1 stycznia 1986 r., kiedy to w jego skład weszły, oprócz Kalisza i powiatu kaliskiego, obręby Ceków i Pieczyska wyodrębnione z Nadleśnictwa Turek. Na siedzibę wyznaczono Szałe w gminie Opatówek. Od tego czasu, tj. przez 30 lat modernizowana była dwukrotnie - po raz pierwszy w 1997 r. Tym razem w ramach  prac, które pochłonęły 1,5 mln zł, wyremontowano m.in. biura, powiększono salę konferencyjną, rozbudowano pomieszczenie archiwum oraz zmodernizowano system ogrzewania. Całkowitej zmianie uległa elewacja budynku. Także teren wokół obiektu został znacząco odświeżony; pojawiły się ławeczki oraz nowa kostka brukowa.

Uroczystego otwarcia nowo wyremontowanej siedziby Nadleśnictwa Kalisz dokonali: Tomasz Markiewicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu, Piotr Grygier, dyrektor senior oraz Wiesław Chojnacki, Nadleśniczy Nadleśnictwa Kalisz. Obiekt poświęcił ks. bp. Edward Janiak. - Chcemy udowodnić, że jesteśmy z jednej strony firmą, która pracuje na swój wynik, a z drugiej strony zarządzamy mieniem Skarbu Państwa, na zasadzie dbania o wielofunkcyjną gospodarkę leśną. Pokazujemy, że las nie służy tylko do produkcji drewna i daje miejsca pracy, ale również służy wypoczynkowi, rekreacji, ochronie zwierząt oraz siedlisk przyrody – mówił Tomasz Markiewicz, dyrektor Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Poznaniu.  

80 procent rezerwatów w Polsce leży na terenie lasów państwowych. W powiecie kalskim są trzy takie rezerwaty, o które dbają również leśnicy.

 MG, fot. Nadleśnictwo Kalisz

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/