Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Poparcie od „sołtysa” dla kandydata PiS. Sołtysi: To manipulacja!

Pismo z prośbą o głos na Błażeja Karola Wojtyłę, kandydata PiS do Rady Powiatu Kaliskiego, trafiło do mieszkańców gmin Żelazków i Blizanów. Podpis „Sołtys” sugeruje, że rozsyła je włodarz wsi, tymczasem sołtysi zaprzeczają, że udzielili takiego poparcia. – To manipulacja! – grzmi Jarosław Maciejewski, prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego.

„Informuję, że 21 października 2018 r. odbędą się wybory samorządowe.

Proszę o głos na Błażeja Karola Wojtyłe kandydata do Rady Powiatu Kaliskiego (okręg: Blizanów, Żelazków) z Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość.

Zapraszam do aktywnego uczestnictwa w wyborach.

Sołtys”

… brzmi treść informacji (pisownia oryginalna).

Pismo zatytułowane „Kuręda”, choć z błędem, ma sprawiać wrażenie urzędowego. Dodatkowo w prawym górnym rogu opatrzone jest słabo widoczną nazwą Komitetu  Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość. Podpis „Sołtys” sugeruje, że autorem jest konkretna osoba zarządzająca daną wsią. Sęk w tym, że sołtysi nie udzielali takiego poparcia. - Mieszkańcy dwóch gmin otrzymali taką krótką informacje opatrzoną czerwoną pieczątką "SOŁTYS". Jakiej hipokryzji doświadczamy, jakich metod jeszcze użyją, a osoba wymieniona na tej ulotce - mając imię i nazwisko wyjątkowe, chociaż szacunek należy się dla tej Świętej osoby, a nie kłamstwo i obłuda!!! – grzmi na portalu społecznościowym Jarosław Maciejewski, prezes Zarządu Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego. - Przecież my w naszych środowiskach lokalnych znamy się doskonale z mieszkańcami i "sołtys" na wsi oznacza konkretną osobę, w Rudnej to Jarosław Maciejewski, w innej kolejny jej mieszkaniec, bo tylko taka osoba może być wybrana na sołtysa, a więc tak podpisując "kurendę" identyfikuje się konkretną osobę!!! OCEŃCIE TO SAMI!!! 

Co na to kandydat?

Błażej Wojtyła, którego sprawa dotyczy zaprzecza, że informacja rozsyłana jest do mieszkańców z inicjatywy komitetu lub jego samego. - Znam temat, ale nie bardzo wiem skąd i co - odpowiada.- Jest to fałszywka; albo prowokacja i zaplanowane działanie, albo ktoś chciał dobrze i wyszło jak wyszło.

Na pytanie, co zamierza z tą sprawą zrobić, odpowiada: - Myślimy, w tym momencie ciężko mi powiedzieć, bo chcę rozpoznać teren jak to wygląda. Ciężko mi powiedzieć – komentuje.

Z założonymi rękami nie siedzą natomiast sołtysi. - Sołtysi tych gmin już rozsyłają prawdziwą "kurendę", z prawdziwą informacją – mówi Jarosław Maciejewski. I dodaje, że Zarząd Wojewódzkiego Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Wielkopolskiego zastanawia się nad ewentualnym podjęciem dalszych kroków w tej sprawie. - Uważam że informacja o identyfikacji osoby i wykorzystaniu sołtysa jako osoby w tym momencie o bardzo dużym i wiarygodnym autorytecie społecznym, jest wielkim nadużyciem, nie wspominając o imieniu i nazwisku. Brak słów – podkreśla.

MIK, fot. czytelnicy portalu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/