Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Zenon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Prawie 2 mln zł dofinansowania dla gminy Opatówek na gospodarkę wodno-ściekową

1 936 259 złotych otrzyma Gmina Opatówek. To efekt dofinansowania unijnego, którego dysponentem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Środki zostaną przeznaczone na realizację dwóch zadań z zakresu gospodarki wodno-ściekowej. Umowa została podpisana 15 lutego w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Dofinansowanie dotyczy projektu pn. "Poprawa gospodarki wodno-ściekowej na terenie Gminy Opatówek poprzez budowę stacji uzdatniania wody i kanalizacji sanitarnej". - Dzięki temu dofinansowaniu będziemy realizować dwa zadania. Jedno dotyczy gospodarki ściekowej, a mianowicie będziemy budować kolejny odcinek sieci kanalizacyjnej w m. Tłokinia Nowa. Drugie zadania dotyczy budowy stacji uzdatniania wody w m. Rajsko. Chcemy te zadania zrealizować jeszcze w tym roku. Całkowity koszt tych dwóch zadań to 3 700 000 złotych – mówi burmistrz Opatówka, Sebastian Wardęcki.

Opatówek to kolejna gmina z terenu powiatu kaliskiego, która sięgnęła po te środki. - Program Rozwoju Obszarów Wiejskich jest bardzo ważny. To nie tylko gospodarka wodno-ściekowa, ale też m.in. budowa dróg czy modernizacja świetlić wiejskich. Na ten cel w naszym województwie przeznaczyliśmy ponad 300 milionów złotych. Obecnie, trwają prace nad planem na następną perspektywę – podkreśla wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

Jak dodaje starosta Krzysztof Nosal inwestycja jest tym bardziej ważna, że zmagamy się z poważnym problemem niedoboru wody. - Stacja uzdatniania wody w tej części gminy jest bardzo potrzebna i od dawna mieszkańcy Rajska o to zabiegali. Pamiętam, że gdy byłem radnym gminy Opatówek w latach 90., to już wtedy istniał ten problem. Dlatego bardzo się cieszę, że ta inwestycja zostanie zrealizowana – mówi członek Zarządu Powiatu Kaliskiego, Mieczysław Łuczak.

MIK, fot. Michał Marszałkowski

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/