Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Projekt jest, są pieniądze. Brak wykonawcy

Trzy przetargi i nadal nie ma wykonawcy remontu zachodniego skrzydła Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku. Być może zmniejszenie zakresu prac pozwoli na wyłonienie firmy, która zagospodaruje stojące od dawna puste zabudowania pofabryczne. Przy okazji, w głównej części, powstanie też winda.

Zachodnie skrzydło od lat czeka na zagospodarowanie. W ubiegłym roku placówka otrzymała na remont budynku 2,8 miliona zł od Urzędu Marszałkowskiego i 700 tysięcy od Starostwa Powiatowego. Od tamtego czasu ogłoszono trzy przetargi, ale nie udało się wyłonić wykonawcy prac adaptacyjnych. – Dlatego zmniejszyliśmy zakres rzeczowy prac i wydłużyliśmy termin realizacji zadania – wyjaśnia Jan Kłysz, wicestarosta kaliski. - I ogłaszamy czwarty przetarg.

Być może teraz uda się wyłonić firmę, która w pofabrycznym budynku stworzy przestrzeń wystawienniczo – koncertową. W sumie powstaną trzy sale. – Budynek ma cztery kondygnacje. To duża przestrzeń, nie ograniczona drewnianymi kolumnami, jak główny budynek – tłumaczy Jan Kłysz. - Zaproponowaliśmy, by ostatnia kondygnacja była taką, gdzie można organizować koncerty. W tym zakresie połączyliśmy poddasze z czwartą kondygnacją i uzyskaliśmy przestrzeń, która będzie wspaniałą, jeśli chodzi o kwestie zorganizowania dużych koncertów. 

Jednym z pomysłów zagospodarowania sali wystawienniczej jest odtworzenie w niej linii produkcyjnej fortepianu. Pokazanie, jak powstaje instrument, z jakich elementów się składa, aż do gotowego produktu oraz fortepianu rozciętego na dwie części, tak by było widać jego wnętrze. Dodatkowo powstanie scena plenerowa.

Adaptacja nowych pomieszczeń to nie jedyny remont, jaki czeka Muzeum Historii Przemysłu. W ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Starostwo Powiatowe w Kaliszu otrzymało pieniądze na adaptację sali numer 1 na potrzeby wystawiennicze i wybudowanie w placówce w Opatówku windy, która ze względu na układ wnętrza będzie umieszczona w metalowej klatce schodowej. Projekt już jest. Teraz lipcu zostanie ogłoszony konkurs na jego wykonanie.

AW, zdjęcie arch.   

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/