Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Rowerowa aktywność ze Starostwem Powiatowym. W niedzielę rajd ścieżkami powiatu kaliskiego

Starostwo zaprasza do wzięcia udziału w Rajdzie Ścieżkami Rowerowymi Powiatu Kaliskiego. Wydarzenie odbędzie się już w tę niedzielę, 19 września. Start o godzinie 12:00. Udział jest bezpłatny, ale obowiązują wcześniejsze zapisy. Termin zgłoszeń mija 16 września.

Rajd rozpocznie się przy budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Trasa będzie wynosić około 32 km i zakończy się w miejscowości Lipka. Miejscowość znana jest z organizacji Święta Karpia, gdzie odbywają się zawody wędkarskie i piknik z warsztatami. Właśnie tutaj dla uczestników rajdu będzie przygotowany poczęstunek. Uczestnicy będą mogli także trochę odpocząć, a po przerwie, z nową ilością sił, ruszyć w drogę powrotną. Powrót zaplanowano na godzinę 17.00. Udział w rajdzie jest bezpłatny.

Szczegóły trasy:

11:45 - Zbiórka przed budynkiem Starostwa Powiatowego w Kaliszu – ul. Plac Świętego Józefa

12:00 – start rajdu: Starostwo Powiatowe -  Zalew Szałe – Porwity – Kuczewola – Korzekwin – Szczytniki – Cieszyków – Lipka

14:00 – poczęstunek

15:00 – wyjazd z Lipki

17:00 -  powrót pod Starostwo

Każdy zainteresowany musi zgłosić swoje uczestnictwo wysyłając zgłoszenie pocztą elektroniczną na adres e-mail lub telefonicznie pod numerem (62) 50 14 306 do 16 września 2021 roku. Szczegółowy regulamin znajduje się na stroni internetowej Starostwa Powiatowego.  

Rajd przede wszystkim ma propagować aktywne formy wypoczynku oraz zdrowy tryb życia. Jednocześnie to okazja do promocji walorów turystyczno-krajoznawczych powiatu kaliskiego. Trasa wiedzie ścieżkami rowerowymi, które zostały wybudowane w ramach projektu ,,Aglomeracja Kalisko-Ostrowska przyjazna rowerzystom – budowa ścieżek rowerowych’’. Program był realizowany w ramach poddziałania 3.3.4. ,,Wspieranie strategii niskoemisyjnych w tym mobilność miejska w ramach ZIT dla rozwoju AKO ,,WRPO 2014+’’.

Organizatorzy zachęcają, by do udziału w rajdzie zgłaszały się osoby w pełni zdrowe.

JF, fot. Starostwo Powiatowe

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/