Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 06 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Nikola, Jarogniew

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Sala muzealna w starostwie - ruszają prace remontowe

Latami niezagospodarowana stała się magazynem, jednak ciągle z planem, że kiedyś będzie reprezentacyjnym pomieszczeniem budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu. I ten cel nabiera właśnie kształtów. Sala znajdująca się na parterze siedziby władz powiatu kaliskiego przejdzie kapitalny remont i zostanie zaadaptowana na cele kulturalne. Razem z umową na jej adaptację samorząd podpisał kontrakt na rewitalizacje placu przed starostwem.

Ostatnie lata to kilka dużych inwestycji w remonty budynku Starostwa Powiatowego w Kaliszu. Była termomodernizacja, kompleksowa modernizacja skrzydła wschodniego i adaptacja go na potrzeby Wydziału Komunikacji, Wydziału Architektury, Budownictwa i Gospodarki Przestrzennej oraz Biura Oświaty, Zdrowia, Sportu i Kultury  WIĘCEJ, a także wymiana dachu na budynku głównym WIĘCEJ. Teraz czas na wnętrze, a konkretnie na nieużywaną od lat salę na parterze WIĘCEJ. - Sala bardzo długo czekała na te prace, bo prawie 20 lat. Dzięki tej inwestycji zostanie ona odrestaurowana i zaadaptowana na cele kulturalne, a także wystawiennicze. Pielgrzymi odwiedzający Sanktuarium św. Józefa, turyści, a także mieszkańcy powiatu kaliskiego i miasta Kalisza będą mogli tu zobaczyć ornaty papieskie – Jana Pawła II oraz Benedykta XVI. Będzie to świetna promocja zarówno dla naszego regionu jak i dla Muzeum Historii Przemysłu w Opatówku, gdzie teraz te ekspozycje się znajdują. Również historyczny dziedziniec i teren przed zabytkowym budynkiem Starostwa Powiatowego zostanie zagospodarowany i przebudowany– mówi starosta Krzysztof Nosal.

Zakres robót to m.in.: porządkowanie pomieszczenia, skucie zwilgoconych tynków, obniżenie i wyrównanie gruntu pod posadzkę oraz wykonanie zagęszczonej podsypki piaskowej, wykonanie warstwy chudego betonu wraz z izolacją przeciwwilgociową, usunięcie wtórnych powłok malarskich, wykonanie tynków renowacyjnych w partii cokołowej ścian, naprawienie istniejących pierwotnych tynków wapiennych, malowanie ścian farbami wapiennymi, mineralnymi, zmywalnymi, wykonanie posadzki z płyt kamiennych i osadzenie nowej stolarki drzwiowej. Oprócz tego zostaną wykonane prace na placu przed budynkiem. Teren zostanie odwodniony i wyrównany. Zostanie położona nowa nawierzchnia z granitowej kostki brukowej i wytyczone ciągi piesze. Zmiany obejmą także zieleń. Na osi wejścia do budynku zostanie ustawiony gazon, powstaną schody terenowe, mury oporowe, zostaną ustawione maszty flagowe, szlaban wjazdowy, ławki ogrodowe i kosze na śmieci.

Przetarg wygrała firma GARDEN PRODUCTS. PL Piotr Gulczyński. Umowa na kwotę 1 999 611,00 zł brutto została podpisana, a wszystkie prace w ramach podpisanej umowy mają zostać zrealizowane jeszcze w tym roku - opracowanie dokumentacji projektowej oraz uzyskanie decyzji pozwolenia na budowę  do dnia 1 lipca 2019 r., natomiast wykonanie robót budowlanych do dnia 18 października 2019 r.

AW, Marta Wolarz, Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/