Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Samorządowiec 20-lecia. Krzysztof Nosal nagrodzony przez Związek Powiatów Polskich

Tytuł "Samorządowiec 20-lecia" otrzymał Krzysztof Nosal, starosta kaliski. Statuetkę przyznaną przez Związek Powiatów Polskich wręczono mu w poniedziałek podczas uroczystej sesji podsumowującej mijająca kadencję. Nagrodę wręczył starosta brzeziński i członek Zarządu ZPP, Edmund Kotecki.

Tytuł "Samorządowiec 20-lecia" przyznawany jest samorządowcom za szczególny wkład w rozwój lokalny, a także działalność na płaszczyźnie ogólnopolskiej. - Starosta kaliski jest znanym człowiekiem na Ziemi Kaliskiej, a także w skali ogólnopolskiej, bo przez swoje zaangażowanie na rzecz naszą wspólną, samorządową i naszego powiatu dał się poznać jako człowiek dobry. Od 2006 roku jest promotorem pozytywnych zmian w powiecie kaliskim. Budżet w tym czasie wzrósł wielokrotnie. Wystarczy spojrzeć również na takie oczko w głowie – inwestycje drogowe. To są rzeczy widoczne, namacalne powiedział w trakcie wręczania nagrody Edmund Kotecki. 

- To dla mnie duże przeżycie i trudno mi zareagować. Bardzo dziękuję całemu Związkowi za to wyróżnienie. Na pewno jest to zobowiązanie, aby pracować dla samorządu najlepiej jak tylko potrafię. Chciałbym podziękować także radnym, bo to czym może się pochwalić powiat kaliski to nasz wspólny dorobek. Dziękuję zatem państwu i dziękuję także 21-osobowym drużynom radnych poprzednich kadencji mówił starosta Krzysztof Nosal.

W oficjalnym uzasadnieniu wyboru, Zarząd ZPP pisze, że Krzysztof Nosal od początku był inicjatorem współdziałania powiatu z samorządami gminnymi i na tej kanwie powstało jedyne w Polsce "konsorcjum gminne", które wspólnie z powiatem pozyskało środki finansowe na termomodernizację prawie 50 obiektów użyteczności publicznej, które zyskały nowe oblicze, a jednocześnie obniżyły emisję dwutlenku węgla.

Szeroka współpraca z gminami jest także prowadzona w przypadku zadań inwestycyjnych związanych z infrastrukturą drogową. Dzięki temu udało się pozyskać środki pochodzące z Unii Europejskiej i budżetu państwa na przebudowę ponad 340 kilometrów dróg powiatowych - ponad 77% istniejącej sieci dróg zarządzanych przez samorząd.

Zarząd Związku Powiatów Polskich docenił także wspieranie kształcenia młodzieży w dwóch szkołach powiatowych i  zainicjowanie współpracy tych placówek z lokalnymi firmami i przedsiębiorstwami ogrodniczymi, co pozwoliło na praktyczną naukę zawodu. Zarząd ZPP zauważył też powstanie w Zespole Szkół im. Stanisława Mikołajczyka w Opatówku nowoczesnych warsztatów, a w Zespole Szkół w Liskowie Centrum Badań Odnawialnych Źródeł Energii. - Wszystkie wyżej wymienione działania starosty kaliskiego oraz ilość pozyskiwanych z jego inicjatywy środków finansowych obrazuje najlepiej wzrost budżetu powiatu kaliskiego – z 23 milionów w 2006 roku do prawie 100 milionów w roku bieżącym uzasadania dokonany wybór Zarząd ZPP.

Krzysztof Nosal, który jest starostą od 12 lat, w tym roku zorganizował bicie rekord Polski we wspólnym odśpiewaniu "Roty". To wydarzenie wpisało się w obchody 100-lecia odzyskania niepodległości przez Polskę. Tak samo jak cykl koncertów "Artyści dla Niepodległości" organizowanych przez powiat kaliski wspólnie z Uniwersytetem im. Adama Mickiewicza, co także docenił ZZPP

AW, Michał Marszałkowski, Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/