Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 26 październik 2021 Godzina:
imieniny: Lubomira, Lutosław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Starosta bez zmian. Zmiany na pozostałych stanowiskach

Bez kontrkandydata i z poparciem 13 radnych Krzysztof Nosal ponownie został wybrany starostą powiatu kaliskiego. Przewodniczącym rady został jego dotychczasowy zastępca Jan Adam Kłysz. Bez niespodzianek i zgodnie z powyborczymi ustaleniami wybrano też ich zastępców.

Pierwsza sesja w kadencji to zawsze wybory starosty, przewodniczącego ich zastępców oraz członków zarządu. W przypadku powiatu kaliskiego niespodzianek nie było. Stanowiska zostały rozdzielone zgodnie z koalicyjnym porozumieniem między członków PSL i SLD wspieranych przez jedną radną z KO. 

Tradycyjnie przed wyborem przewodniczącego obrady prowadził najstarszy z radnych. W Radzie Powiatu Kaliskiego to Benedykt Owczarek. A na szefa rady zostały zgłoszone dwie osoby Jan Adam Kłysz z Polskiego Stronnictwa Ludowego, którego rekomendował Krzysztof Nosal, a z Prawa i Sprawiedliwości Krzysztof Dziedzic zgłoszony przez radnego Pawła Kaletę. Pierwszego poparło 13 radnych. Drugiego 8.

-  Przestrzeganie prawa, przyzwoitość i pracowitość – te trzy hasła będą mi przyświecać w trakcie pełnienia powierzonej dziś funkcji – powiedział po wyborze Jana Adam Kłysz. – w ciągu jednego miesiąca staje przed egzaminem. Tym egzaminem, którym były wybory samorządowe i dziś też są egzaminy. Dziękuję tym, którzy na mnie głosowali, ale tez tym, którzy głos oddali na Krzysztofa Dziedzica, dzięki, któremu to były prawdziwe wybory, bo było dwóch kandydatów. Wierzę, że razem będziemy pracować dla rady powiatu i decyzje będziemy podejmować merytorycznie dla dobra mieszkańców. Cztery lata pracy na stanowisku wicestarosty to był wielki obowiązek, tak traktuje mój wybór na przewodniczącego Rady Powiatu Kaliskiego.

Wiceprzewodniczącymi zostali Benedykt Owczarek z PSL – najstarszy radny i jedyny, który pełni mandat od początku utworzenia powiatu kaliskiego. Jego kandydaturę poparło 13 radnych, 7 było przeciwko, jeden się wstrzymał. Artur Szymczak z SLD – wracający po czteroletniej przerwie – uzyskał 13 głosów popierających. 8 osób było przeciwko.

Kandydat na stanowisko starosty był jeden. Zgłoszony przez Polskie Stronnictwo Ludowe Krzysztof Nosal. Dotychczasowy starosta nie miał konkurenta. W tajnym głosowaniu uzyskał przewidywalnych 13 głosów poparcia. 7 radnych było przeciwko – co też nie jest zaskoczeniem, a jedna osoba się wstrzymała. – Kiedy startowaliśmy w kampanii wyborczej mówiłem, że zawrotna karierę zrobiło słowo zmiana. Ja powiedziałem, że będziemy mówić o kontynuacji tego, co robiliśmy, bo trudno mówić po 12 latach, że nagle ma się nową wizję. Wiemy, co trzeba zrobić i chcemy kontynuować to co było dobre. Oczywiście zmieniła się Rada i z jej strony będą nowe pomysły, a starosta ma obowiązek je realizować. Głęboko wierzę i liczę na dobrą współpracę i z Zarządem – zdradził po wyborze na starostę swoją wizję kierowania powiatem w najbliższych pięciu latach Krzysztof Nosal.

Starosta na swojego zastępcę wskazał Zbigniewa Słodowego z SLD. Członkami Zarządu Powiatu Kaliskiego zostali  Dorota Karpieko z SLD oraz Mieczysław Robert Łuczak i Janusz Nowak z PSL.

W kadencji 2018 – 2023 PSL ma 9 radnych, PiS – 8, SLD – 3 i PO – 1.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/