Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Stawiszyn rewitalizuje ludzi

Stawiszyn zaczyna rewitalizację. Nie tylko budynków i ulic, ale także mieszkańców. Najmniejsze polskie miasto otrzymało właśnie 50 tysięcy złotych na organizację konsultacji społecznych dotyczących zmian w centrum Stawiszyna. Jednak żeby rewitalizacja nie była tylko i wyłącznie teorią, spotkania najczęściej będą połączone z wydarzeniami kulturalno – sportowymi.

Przede wszystkim mieszkańcy mają wiedzieć, czym jest rewitalizacja. I mają czynnie brać udział w planowaniu zmian, jakie mają zachodzić w ich mieście. – Chcemy uświadomić mieszkańcom Stawiszyna, że rewitalizacja to nie tylko remont ratusza, który już mamy za sobą czy planowane zmiany w Rynku, ale przede wszystkim zmiana sposobu myślenia o ich udziale w życiu społecznym – mówi Justyna Urbaniak, burmistrz Miasta i Gminy Stawiszyn. – Dlatego będziemy prowadzić konsultacje społeczne, które będą przybierały różne formy, od tradycyjnych zebrań i ankiet po wydarzenia sportowo-kulturalne, podczas, których też będziemy pytać o pomysły i oczekiwania związane z planowanymi zmianami w mieście.

Gmina na ten cel pozyskała 50 tysięcy złotych. 6 tysięcy dołożyła z własnego budżetu. Podczas pierwszego spotkania, obok rozmów o modernizacji Rynku i udziale mieszkańców w życiu miasta, odbyła się lekcja Nordick Walking. Kolejne odbędzie się 3 grudnia i będzie połączone z miejskimi Mikołajkami. – Zrobiliśmy remont ratusza. Razem ze starostwem złożyliśmy wniosek o pieniądze, które pozwolą odnowić jego ganek, ale też czekamy na wsparcie w ramach aglomeracji kalisko - ostrowskiej, które da możliwość odnowienia Rynku. I wtedy będziemy chcieli znać opinię mieszkańców, by w projekcie zawrzeć ich potrzeby, czy chcą ławek, fontanny, czy w tym miejscu mają zostać parkingi czy nie. Oczywiście uwzględnione będą najczęściej powtarzające się sugestie - dodaje burmistrz.

Część zadań, tych związanych z rewitalizacją ludzi, już się odbywa. Rajdy rowerowe organizowane w gminie przyciągają ponad 100 osób. Przeniesienie letniego kina z parku do centrum i połączenie oglądania filmów z grillowaniem sprawiło, że serce miasta ożyło.

AW, zdjęcie arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/