Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 28 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Lesława, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Szczepienia masowe w Wolicy. Powstał drugi punkt w powiecie kaliskim ZDJĘCIA

Najpierw szpital w Sokołówce, teraz w Wolicy – w powiecie kaliskim powstał drugi punkt szczepień masowych. Wcześniej w placówce prowadzono szczepienia populacyjne. Postawienie kolejnego kontenera pozwoli wykonywać iniekcje u większej niż do tej pory liczby osób chcących w ten sposób zabezpieczyć się przed ciężkim przebiegiem zakażenia koronawirusem. Tygodniowo w Wolicy będzie szczepionych ponad 800 pacjentów.

Wcześniej w Wolicy wykonywano szczepienia populacyjne dla konkretnych grup zawodowych lub roczników. Punkt powstał w kontenerach ustawionych przed wjazdem do szpitala. Przejście w system szczepień masowych pozwolił na ustawienie kolejnych modułów z drugiej strony bramy i zwiększenie liczby stanowisk, gdzie chętni będą otrzymywać preparat.

Mamy pięć stanowisk, przy których tygodniowo będziemy mogli zaszczepić ponad 800 osób, a nawet więcej. Wszystko zależy od ilości szczepionek – podkreśla Sławomir Wysocki, dyrektor szpitala w Wolicy.

Obecnie punkt pracuje od poniedziałku do soboty. Pierwsze osoby zapisywane są na 8.00 rano, a ostatnie szczepionkę otrzymują o 18.00. Każda osoba musi wypełnić ankietę, później przechodzi do pomieszczenia ze stanowiskami szczepień, a następnie do namiotu, w którym czeka obowiązkowy kwadrans.

Mamy dużą opozycję antyszczepionkową i musimy wytrącać wszystkie argumenty tym, którzy walczą ze szczepieniami, dlatego staramy się, by te szczepienia były w dobrych warunkach i przebiegały sprawnie – dodaje Krzysztof Nosal, starosta kaliski. - Musimy wiedzieć, że jeśli nie zaszczepimy 70% społeczeństwa, to walka z covidem nigdy się nie skończy. Dlatego przywiązujemy wagę do tego, by wszystko było w dobrych warunkach i bezpiecznych.

Równocześnie tak, by punkty szczepień służyły mieszkańcom jak najdłużej bez konieczności wyznaczania punktów w nowych miejscach i tworzenia całej infrastruktury, która później będzie musiała zostać zlikwidowana. Dlatego władze powiatu kaliskiego swoje zorganizowały w dwóch lecznicach podległych Urzędowi Marszałkowskiemu, a funkcjonujących w gminie Koźminek i Godziesze Wielkie.

Punkt szczepień masowych w Sokołówce ruszył w ubiegłą środę. W przypadku tego w Wolicy w najbliższą sobotę będzie jeszcze sadzona zieleń wokół kontenerów.

AW, zdjęcia autor 

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/