Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Tekla, Liwiusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Szczepienia w parafiach. W powiecie kaliskim z akcji skorzystało 290 osób

Iwanowice, Koźminek, Brzeziny – w takiej kolejności pod względem liczby osób zaszczepionych 1 sierpnia, plasują się miejscowości powiatu kaliskiego. Punkty szczepień ustawiono przed kościołami. W sumie jednodawkowy preparat firmy Johnson& Johnson przyjęło 290 osób. W całej Wielkopolsce akcja odbyła się w dziesięciu parafiach.

W przypadku diecezji kaliskiej szczepienia zorganizowano w trzech parafiach w gminach, w których odsetek zaszczepionych mieszkańców jest najmniejszy. W gminie Brzeziny, która jest na samym końcu, do tej pory w pełni zaszczepiło się 1738 osób na 5 792 mieszkańców. Niedzielne szczepienie odbyło się także w Iwanowicach w gminie Szczytniki, gdzie na 7 797 mieszkańców pełną ochronę ma już 2 530 osób. Podobnie w gminie Koźminek, gdzie do tej pory na 7 548 zameldowanych preparat przyjęło 2 593.

Niedzielna akcja zachęciła do zaszczepienia się 290 osób. Przeważnie wiernych, którzy tego dnia uczestniczyli w nabożeństwach i po modlitwie skorzystali z możliwości przyjęcia preparatu firmy Johnson. Najwięcej w gminie Szczytniki:

Iwanowice - Parafia pw. św. Katarzyny Aleksandryjskiej w Iwanowicach - 181 zaszczepionych

Koźminek - Parafia pw. św. Jana Apostoła i Ewangelisty w Koźminku - 60 zaszczepionych

Brzeziny - Parafia pw. Świętego Krzyża w Brzezinach - 49 zaszczepionychW całej Wielkopolsce podobne akcje odbyły się w dziesięciu parafiach na terenie dwóch diecezji: kaliskiej i włocławskiej. Zaszczepiło się 1409 osób.

To ważne, aby jak największy odsetek społeczeństwa został zaszczepiony. Każdy zaszczepiony to potencjalnie od kilku do kilkunastu osób chronionych przed zarażeniem. Szczepiąc się, zyskasz wewnętrzny spokój, wynikający z bezpieczeństwa własnego i najbliższych – podkreślił Michał Zieliński, wojewoda wielkopolski.

Jak do tej pory najwięcej osób zaszczepiło się w Podkowie Leśnej w województwie mazowieckim. Tam pełną ochronę przyjęło 63,6% mieszkańców. W Wielkopolsce to Poznań, gdzie odsetek w pełni zaszczepionych wynosi 61,7%.

AW, fot. pixabay

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/