Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

W Brzezinach wypuszczono 300 sztuk kuropatwy polnej ZDJĘCIA

300 sztuk kuropatwy polnej wypuszczono na terenie polnych obwodów łowieckich będących pod nadzorem Koła Łowieckiego Nr 34 „Szarak” w Brzezinach. Zasiedlenia wykonuje się w miejscach dotychczasowego bytowania ptaków w celu utrwalenia populacji i zwiększenia jej liczebności. Zadanie zostało sfinansowane z budżetu Powiatu Kaliskiego, który przekazał na ten cel 10,5 tys. zł.

Zmiana struktury zasiewów z dominującą częścią upraw zbóż i kukurydzy powoduje ograniczenie miejsc naturalnie przystosowanych do bytowania drobnego ptactwa. Trwałe użytki zielone oraz uprawy roślin okopowych zapewniają najlepsze schronienie i dostępność pożywienia dla tego typu gatunków. Członkowie Koła Łowieckiego doskonale znają miejsca gromadzenia się rodzin ptasich, co pozwala na właściwe rozdzielenie młodych ptaków. Symbolicznego wypuszczenia kuropatw dokonali Dorota Karpieko, członek Zarządu Powiatu Kaliskiego, Robert Marszałek, radny Powiatu Kaliskiego, Leszek Sarzyński, sekretarz Powiatu Kaliskiego, Adam Jakóbczak, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska, Rolnictwa i Leśnictwa oraz członkowie Koła Łowieckiego „Szarak” w Brzezinach.

MIK, fot. Joanna Smura

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/