Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Z Liskowa do Hiszpanii. Mieszkańcy powiatu kaliskiego w reprezentacji Polski na Mistrzostwach Świata w pentanque

Mieszkańcy powiatu kaliskiego w reprezentacji Polski. Robert Hojnacki i Rafał Kaczmarek znaleźli uznanie w oczach selekcjonera kadry narodowej pentanque i będą reprezentować biało-czerwone barwy podczas majowych Mistrzostw Świata w Hiszpanii.

Rafał Kaczmarek i Robert Hojnacki to wielokrotni Mistrzowie Polski w pentanque, którzy na co dzień są zawodnikami Towarzystwa Sportowego “Liskowiak”. Mimo że pochodzą z niewielkiego Liskowa w powiecie kaliskim, to w trenowanie swojej ukochanej dyscypliny sportowej wkładają ogromne pokłady sił i zaangażowania. A efektem są sukcesy na arenie polskiej i międzynarodowej. Ich wysoka dyspozycja sportowa przykuła uwagę selekcjonera narodowej reprezentacji Polski i powołał zawodników “Liskowiaka” na Mistrzostwa Świata Singli Dubletów i Mikstów w Pentanque, które odbędą się w dniach 2-5 maja w Almerimar (Hiszpania).

Warto dodać, że na zbliżające się wielkimi krokami Mistrzostwa Świata powołano jedynie dwóch seniorów spośród wszystkich zawodników w naszym kraju. To potęguje sukces mieszkańców Liskowa. Wyjazd do Hiszpanii wiąże się jednak z wyzwaniami natury finansowej. - Polska Federacja Pentanque nie jest w stanie sfinansować całkowitego kosztu wyjazdu zawodników. Związek pokrywa jedynie część kosztów. Praca w naszym klubie opiera się na dziełalności społecznej, więc środki, jakie pozyskujemy wystarczają jedynie na zabezpieczenie pokrycia kosztów przejazdu i wpisowego dla uczestników wyjazdów na zawody krajowe - tłumaczy prezes klubu, Piotr Mazurek.

Dla klubu z Liskowa to wielka szansa i ogromny zaszczyt. Dlatego władze powiatu kaliskiego postanowiły, że udzielą wsparcia zawodnikom. 

Pentanque, zwane także grą w bule lub grą w kule, polega na rzucaniu z wtyczonego okręgu metalowymi kulami w kierunku małej drewnianej lub plastikowej kulki. Największą popularnością cieszy się przede wszystkim w południowej Francji, choć jej entuzjastów nie brakuje także w innych regionach tego kraju i w Europie.

AW, Michał Marszałkowski,  Starostwo Powiatowe w Kaliszu, foto: Rafał Kaczmarek, Piotr Mazurek (Towarzystwo Sportowe "Liskowiak")

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/