Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Leonia, Efrem

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Zaśpiewali dla Niepodległej w Godzieszach Wielkich ZDJĘCIA

Gmina Godziesze Wielkie była gospodarzem kolejnego koncertu z cyklu „Artyści dla Niepodległości”. Wydarzenie dla uczczenia 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, zorganizowano w restauracji "Radosny Dwór" w Stobnie.

Był to czwarty koncert z cyklu „Artyści dla Niepodległości”. - W 1918 r. Polska odzyskała niepodległość i na nowo zagościła na mapach Europy, udało się ją odzyskać za sprawą Polaków, za sprawą rodzin, w których język polski był przekazywany z pokolenia na pokolenie. Jest mi niezmiernie miło, że tak liczne grono mieszkańców gminy Godziesze Wielkie przyjęło nasze zaproszenie i wspólnie będziemy czcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, ale również 100. rocznicę wybuchu Powstania Wielkopolskiego – mówił Jan Adam Kłysz, wicestarosta Kaliski.

Przed licznie zgromadzoną publicznością zaprezentowali się artyści Wydziału Pedagogiczno - Artystycznego UAM: Katarzyna Strojna-Bigora, Emilia Popłonek, Eryk Szolc, Adam Michalak oraz Maciej Bąk przy fortepianie. - Ochoczo przystąpiliśmy do realizacji koncertów wraz ze wspaniałymi artystami naszego kaliskiego Wydziału. Polska to wielka rzecz, to wielki zbiorowy obowiązek i właśnie za tę Polskę chcemy polskimi wierszami i polskimi pieśniami podziękować – podkreślił prof. UAM dr hab. Piotr Łuszczykiewicz, dziekan WPA UAM.

Dzięki współpracy Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, powiatu kaliskiego, Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu oraz samorządów gminnych, koncerty patriotyczne zostaną zorganizowane we wszystkich jedenastu gminach powiatu, a na zakończenie - 11 listopada koncert finałowy odbędzie się w auli WPA UAM w Kaliszu. Głównym celem koncertów jest wspólne celebrowanie trzech ważnych rocznic historycznych: 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, 100. rocznicy wybuchu Powstania Wielkopolskiego oraz 100-lecia Uniwersytetu Poznańskiego.

Koncert wzbogaciły dwie wystawy - wystawa grafik z cyklu „Graficzny ślad na 100 lat UAM” przygotowana przez studentów Wydziału Pedagogiczno – Artystycznego UAM oraz wystawa historyczna pn. „Drogi do niepodległości” autorstwa Karola Matczaka.

Patronat Honorowy nad wydarzeniem objął marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak. Kolejny koncert z cyklu "Artyści dla Niepodległości" odbędzie się 29 czerwca, a jego gospodarzem będzie gmina Lisków.

Opr. MIK, fot. Starostwo Powiatowe w Kaliszu

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/