Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 08 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Maria, Klement

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Powiat

Zbudują wodociąg w gminie Godziesze Wielkie. Ponad milion złotych dofinansowania

Dokładnie 1 020 362 złotych otrzyma gmina Godziesze Wielkie. To efekt dofinansowania unijnego, którego dysponentem jest Samorząd Województwa Wielkopolskiego, w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020. Środki zostaną przeznaczone na realizację budowy wodociągu doprowadzającego wodę z ujęcia Kalisz-Lis, który będzie zasilać wodociągi gminne. Umowę podpisano w Starostwie Powiatowym w Kaliszu.

Mimo trudnych czasów nie zwalniamy tempa i podpisujemy kolejną umowę w ramach PROW 2014-2020. Mimo że mamy już rok 2021, to korzystamy z okresu przejściowego, kiedy możemy wykorzystać te środki, które są jeszcze w naszej dyspozycji. Tym bardziej, że otrzymujemy jeszcze środki dodatkowe. Dzięki temu możemy jeszcze realizować tę listę rezerwową na której znalazła się m.in. gmina Godziesze Wielkie. Cieszę się, bo to kolejna gmina z terenu powiatu kaliskiego, która z tych środków korzysta – tłumaczy wicemarszałek województwa wielkopolskiego, Krzysztof Grabowski.

Program Rozwoju Obszarów Wiejskich dał naszej Gminie możliwość realizacji szeregu ważnych inwestycji.

Poprzednio z tego programu budowaliśmy oczyszczalnie ścieków w Godzieszach Małych. Teraz zbudujemy wodociąg wspomagający, zasilający wodociągi gminne wodą z ujęcia wody dla miasta Kalisza – mówi wójt gminy Godziesze Wielkie, Józef Podłużny.

To pierwsza inwestycja w powiecie, która łączy wodociągowo dwa samorządy. Do tej pory z reguły wodociągi zamykały się na terenie jednej gminy.

Myślę, że dojdzie u nas do tego, żeby wykorzystać przykład tej inwestycji i łączyć wodociągi w poszczególnych gminach. Dynamicznie rozwijające się budownictwo mieszkaniowe będzie sprawiać, że zapotrzebowanie na wodę wzrasta, a dobrych wieści jeśli chodzi o wodę nie mamy, bo spada średnia suma opadów, a między Kaliszem a Turkiem jest statystycznie najmniejsza liczba opadów. Mamy mało lasów i zbiorników, więc na naszym terenie każda złotówka inwestowana w wodę zdecydowanie poprawia jakość życia naszych mieszkańców. Takie wydatki muszą wzrastać, bo w innym razie woda zdeterminuje rozwój i jakość życia na terenie powiatu kaliskiego – tłumaczy starosta kaliski, Krzysztof Nosal.

W oficjalnym podpisaniu umowy uczestniczyli: wicemarszałek Krzysztof Grabowski, starosta Krzysztof Nosal, wójt Godziesz Józef Podłużny oraz skarbnik gminy Anna Szubert.

Opr. MIK, fot. Michał Marszałkowski

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/