Powiat - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Wanda, Zenon

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Powiat

Zimowe utrzymanie dróg w powiecie kaliskim pochłonęło do tej pory ponad pół miliona złotych

Zimowa aura nie rozpieszcza kierowców i zmusza do ciągłej aktywności drogowców. Do tej pory firmy zewnętrzne odpowiadające za zimowe utrzymanie dróg w powiecie kaliskim, wyjeżdżały w teren 13 razy w rejonie północnym i po 12 razy w rejonie centralnym i południowym.

Działania w tym zakresie prowadzone są według zatwierdzonego przez Zarząd Powiatu Kaliskiego "Planu zimowego utrzymania dróg powiatowych na terenie powiatu kaliskiego w sezonie zimowym 2020/2021", który określa m.in. drogi przeznaczone do posypywania mieszanką piasku i soli, a także drogi na których oprócz posypywania taką mieszanką, przeprowadzane jest pługowanie.

Zgodnie z tym planem powiat kaliski podzielony jest na trzy części: północną, centralną i południową. Za każdą strefę odpowiada wyłoniona firma zewnętrzna. Część północną i centralną obsługuje Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych S.A w Kaliszu, natomiast prace w rejonie południowym wykonuje firma "BEDRÓG" z miejscowości Smółki. Rejon północny obejmuje 168,26 km dróg powiatowych, rejon centralny - 139,50 km dróg powiatowych, natomiast rejon południowy - 123,40 km dróg powiatowych.

W akcję zimowego utrzymania dróg zaangażowane są także służby ze Starostwa Powiatowego w Kaliszu, które również posiadają niezbędny sprzęt.- Drogowcy są wysyłani w teren po zakończeniu opadów śniegu. Wyjątek w tym zakresie miał miejsce 8 lutego. To dzień, w którym opady śniegu trwały przez wiele godzin i służby drogowe przeprowadzały w trakcie ich trwania dwukrotnie pługowanie nawierzchni – mówi starosta Krzysztof Nosal. - Do tej pory, drogowcy wyjeżdżali do akcji 13 razy w rejonie północnym i po 12 razy w dwóch pozostałych rejonach. Najczęściej, prace były przeprowadzane w godzinach nocnych. Firmy odpowiadające za zimowe utrzymanie dróg są zobligowane do wysyłania nam raportów z wykonanych prac. Do tej pory prace wykonane przy zimowym utrzymaniu dróg we wszystkich trzech rejonach powiatu kaliskiego kosztowały blisko 573 tysiące złotych brutto – dodaje.

Opr. MIK, fot. czytelnik portalu Patryk

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/