Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Innocenta, Innocenty

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Aktorstwo, taniec i śpiew. Ferie w kaliskich instytucjach kultury

Szereg zajęć kulturalno-edukacyjnych przygotowały dla najmłodszych instytucje podległe Urzędowi Marszałkowskiemu. Podczas ferii na dzieci i młodzież z Kalisza oczekiwać będą m.in. Książnica Pedagogiczna, Teatr oraz Centrum Kultury i Sztuki.

Ofertę na ferie zaprezentowano 7 lutego podczas konferencji prasowej w Publicznej Bibliotece Pedagogicznej im. A. Parczewskiego w Kaliszu. W spotkaniu uczestniczyła Marzena Wodzińska, członek Zarządu Województwa Wielkopolskiego oraz dyrektorzy jednostek podległych Urzędowi Marszałkowskiemu w Poznaniu: Dariusz Grodziński, dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, Beata Sysiak, zastępca dyrektora Publicznej Biblioteki Pedagogicznej Książnicy Pedagogicznej w Kaliszu i Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego i Zawodowego w Kaliszu. - Bezpieczny i atrakcyjny wypoczynek dzieci i młodzieży jest dla wszystkich niezwykle ważnymówiła Marzena Wodzińska. – Departament Edukacji i Nauki Urzędu Marszałkowskiego podjął inicjatywę zorganizowania w podległych mu placówkach różnych form działań adresowanych do uczniów. Zależy nam, aby każdy uczestnik mógł w sposób przyjemny spędzić czas, rozwijając swoje pasje, rozbudzając ciekawość poznawczą, aktywność badawczą, wyrażając własne myśli i zdobywając ciekawe doświadczenia.

Publiczne Biblioteki Pedagogiczne mają swoje siedziby w całej Wielkopolsce. Książnica Pedagogiczna wraz ze swoimi filiami w Pleszewie, Jarocinie, Ostrzeszowie, Ostrowie Wlkp., Kępnie oraz Krotoszynie przy współpracy z CWRKDiZ w Kaliszu, będą organizować zajęcia dla dzieci i młodzieży
w wieku szkolnym pod wspólna nazwą „Zimowa akademia zabawy”. Podczas zajęć dzieci będą bawiły się słowem, wykorzystując wiersze, rymowanki, czy wyliczanki, ale również odkryją swoje talenty i możliwości w trakcie wcielania się w różne zawody takie jak: bibliotekarz, policjant, cukiernik, stolarz, czy konstruktor. Nie zabraknie gier edukacyjnych, zabaw w Sherlocka Holmesa, czy małego chemika z wykorzystaniem nowych technologii i stołu multimedialnego. Uzupełnieniem tego będą warsztaty z aktorstwa, kaligrafii, karaoke i zajęcia eksperymentalne.

Atrakcyjną ofertę kulturalną przygotowało również Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, zapraszając dzieci i młodzież do udziału w warsztatach musicalowych MUSICAMP. - Musicamp to śpiew, taniec, aktorstwo, zabawa, marzenia, rozwój, sukces, inspiracje i praca – mówi Dariusz Grodziński, dyrektor kaliskiego CKiS. – Warsztaty obejmować będą szeroki wachlarz aktywności, a także zajęcia integracyjne, czy zadania uczące logicznego i kreatywnego myślenia oraz współpracy w grupie.

Zajęcia odbywać się będą w drugim tygodniu ferii zimowych przez sześć dni w trzech specjalnościach: aktorstwo, taniec i śpiew. Zapisy nadal trwają, a szczegóły znajdziecie tutaj.

Dużym zainteresowaniem ciesza się również warsztaty dla dzieci związane z premierą "Kopciuszka", organizowane przez kaliski teatr.

Opr. MIK, fot. Urząd Marszałkowski w Poznaniu

Polecamy również:

FERIE W MIEŚCIE - czytaj więcej

FERIE Z OPROGRAMOWANIEM - czytaj więcej

FERIE Z KSIĄŻKĄ - czytaj więcej

 

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/