Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 07 maj 2021 Godzina:
imieniny: Flawia, Benedykt

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Concerto Notturno, czyli muzyczna kontemplacja nocy w Filharmonii Kaliskiej

Filharmonia Kaliska stawia na młodych i utalentowanych muzyków. Razem z Polskim Wydawnictwem Muzycznym, w ramach programu TUTTI.pl, zaprasza na wyjątkowy koncert promujący wykonawstwo muzyki polskiej.

Wraz z Orkiestrą Smyczkową Filharmonii Kaliskiej wystąpi młody saksofonista Łukasz Dyczko. Solista uważa, że „instrument pomaga wyrazić osobowość każdego artysty”. Siebie wyraża poprzez grę na saksofonie i to ze znakomitym efektem: dwa lata temu, jako trzeci Polak w historii, został zwycięzcą finału 18. Konkursu Eurowizji dla Młodych Muzyków w Kolonii. Ten sukces zaowocował nominacją do Paszportów „Polityki” za rok 2016 w kategorii „Muzyka poważna” oraz do nagrody Koryfeusz Muzyki Polskiej (2016) w kategorii „Debiut roku”.

CONCERTO NOTTURNO, czyli koncert nocny to tytuł piątkowego koncertu, a utwór Mikołaja Piotra Góreckiego o tym samym tytule będzie jego punktem kulminacyjnym. Opracowany na orkiestrę smyczkową i saksofon, Concerto-Notturno to rodzaj muzycznej kontemplacji nocnego krajobrazu. Kompozytor przywołuje wrażenie rozległej przestrzeni zalanej ulotnym światłem, aurą ciszy i spokoju. 

W Sali Koncertowej Filharmonii Kaliskiej będziemy mogli również usłyszeć mozartowską Serenadę G dur nr 13 KV 525, znaną jako „Eine kleine Nachtmusik”, jedną z najbardziej znanych kompozycji Wolfganga Amadeusa Mozarta i Divertimento Feliksa Janiewicza, aby ukazać historyczny kontekst utworów poświęconych tematyce nocy.

Dla miłośników muzyki na smyczki muzycy Filharmonii Kaliskiej przygotują także przepiękne Divertimento Mikołaja Góreckiego, które są świeżością i oryginalnością dopełni repertuar koncertu. Cały koncert poprowadzi dyrygent Paweł Kotla.

Koncert odbędzie się 12 marca o godz. 19.30 w Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej. Bilety w cenie: normalny 50 zł, ulgowy 40 zł, młodzi melomani 20 zł.

Podczas koncertu przestrzegane będą wszelkie wymogi sanitarne związane z epidemią. Tym samym liczba uczestników koncertu będzie musiała zostać ograniczona do 200 osób.

W związku z wymogami sanitarnymi organizatorzy proszą o przybycie 30 minut przed rozpoczęciem koncertu. Każdy z widzów będzie musiał przekazać pracownikom Filharmonii Kaliskiej oświadczenie na temat stanu zdrowia. Regulamin oraz oświadczenie są do pobrania w zakładce BILETY  na stronie internetowej FK.

MIK za: Filharmonia Kaliska

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/