Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 09 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Wielisława, Wiesław

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Rozrywka

Deszczowy początek Muzycznego Rynku ZDJĘCIA

Ruszyła kolejna edycja Muzycznego Rynku. Jako pierwszy dla kaliskiej widowni wystąpił Mariusz Wawrzyńczyk z zespołem. Niestety pogoda podczas sobotniego koncertu nie dopisała i na widowni zasiadło niewiele osób.

Muzyczny Rynek ruszył w sobotę, 2 lipca o 20.00. Dosłownie chwilę po tym, jak zaczął padać deszcz. Pogoda z pewnością zniechęciła wielu kaliszan, dlatego na widowni zasiadło zaledwie kilkanaście osób. Jednak Mariusz Wawrzyńczyk i jego zespół robili wszystko, żeby rozruszać przybyłą publiczność. Wokalista znany z programów „Szansa na Sukces” i „Bitwa na głosy”, a przede wszystkim zwycięzca 52. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu w koncercie „Debiuty”, zaśpiewał covery znanych polskich i światowych hitów, a także zaprezentował własną twórczość.

Miejmy nadzieję, że pogoda dopisze podczas następnych koncertów, które odbywać się będą odtąd dwa razy w tygodniu. Oto plan koncertów:

08.07.2016 Kolorowe Gitary  Muzycy za cel postawili sobie popularyzację muzyki Czerwonych Gitar oraz Trzech Koron. Podczas koncertów z największymi przebojami tych grup, Kolorowe Gitary zabierają wielopokoleniową publiczność w sentymentalną podróż w czasie i zachęcają do tańca hasłem „Baw się razem z nami”.

09.07.2016 Witold Janiak Trio "Zagrajcie swoją muzykę..." to 9 oryginalnych melodii ludowych w opracowaniu na trio jazzowe. Witold Janiak, Rafał Różalski i Kamil Miszewski na bazie tradycyjnych melodii budują subiektywną, czasem energetyczną, czasem nostalgiczną, opowieść o naszej kulturze, tradycji i tożsamości. Po prostu "Polish Jazz".

15.07.2016 Agnieszka Stec Band Różnorodność stylistyczna, bogaty repertuar poparty ogromnym doświadczeniem scenicznym zdobywanym na największych estradach Polski. Wystąpi w repertuarze: Przeboje światowej muzyki rozrywkowej w duecie z pianistą.

16.07.2016 Piotr Michera Violin Project - covery światowych hitów funky, rocka i bluesa takich wykonawców jak: W.Houston, S.Wonder, E.Clapton, Earth Wind&Fire, Sting, C.Santana

23.07.2016 Lorem 8 - osobowa, młoda kapela. Ich styl to połączenie energetycznej, pozytywnej mieszanki funku i pop-rocka. Miksują gatunki i przełamują wszelkie schematy polskiej muzyki rozrywkowej. Ich koncerty to muzyczne widowiska pełne pozytywnej energii i poczucia humoru.

29.07.2016 Aleksandra Lisowska W repertuarze znanych arii operowych i operetkowych z towarzyszeniem znakomitej pianistki Katarzyny Nuegebauer.

30.07.2016 Szkoła Muzyczna Yamaha Repertuar przygotowany przez uczniów i nauczycieli szkoły.

30.07.2016 Piotr Porada i Ewelina Łuszczek Wokaliści studia wokalno-artystycznego Anny Kowalkiewicz-Oligny Piano Song w Kaliszu.
Ewelina Łuszczek - laureatka The Voice of Poland, zaśpiewała w duecie z Edytą Górniak na jej koncercie z okazji 25-lecia jej pracy artystycznej. Laureatka wielu muzycznych festiwali w Polsce i za granicą.
Piotr Porada - laureat Szansy na sukces i Must be the Music. Laureat międzynarodowych festiwali w Gruzji, Bułgarii i we Włoszech. W zeszłym roku zdobył Grand Prix międzynarodowego festiwalu w hiszpańskiej Maladze "Orpheo in Spain".

05.08.2016 Limboski Artysta kultowy, twórca wpadających do głowy piosenek, które publiczność na koncertach zna co do słowa i drapieżne zwierzę koncertowe. Porównywany do Nicka Cave'a i Toma Waitsa serwuje piorunującą mieszkankę nieokiełznanej rockandrollowej energii i poetyckiej wrażliwości. 

12.08.2016 Tomasz Szwecki Quintet Projekt wiernie odtwarzający klimat i repertuar znanego amerykańskiego trębacza Chrisa Bottiego. 

26.08.2016 Sielska Projekt związany ze sceną reggae, rozwinięta mieszanka gatunkowa, w której odnajdują się elementy nurtów takich jak: reggae, dub, ska, alternatywa.

27.08.2016 Garash Zespół rockowo-folkowy powstały w 2014 roku w Ostrowie Wielkopolskim.  Połączenie pisanych przez Dariusza Skibińskiego tekstów z kompozycjami Sławomira Binasia uzupełnione o pomysły całego teamu tworzą specyficzny i trudny do zaszufladkowania klimat. Mocne brzmienia gitary połączone z wysublimowaną sekcją rytmiczną i okraszone akordeonowymi przygrywkami.

ESA, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/