Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 24 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Rozrywka

Ferie w mieście: zajęcia w szkołach i zimowe zabawy na Głównym Rynku

Zaczęło się odliczanie. Już za kilka dni ferie. Dwa tygodnie wolnego w mieście mogą być pełne atrakcji. Zajęcia dla uczniów spędzających zimową pauzę w domu przygotowało pięć kaliskich szkół. Sporo będzie się działo także na Głównym Rynku.

Miasto zajęcia tradycyjnie organizuje w szkołach. W tym roku będzie to pięć placówek: nr 1 na 3-go Maja, nr 16 na ul. Fabrycznej, nr 17 na ul. Prymasa Stefana Wyszyńskiego i nr 18 na ul. Podmiejskiej. Pierwsze zajęcia w ramach ferii zimowych odbędą się w Specjalnej Szkole Podstawowej nr 19 przy ul. Budowlanych. - U nas jeszcze dodatkowo będzie możliwość, żeby w pierwszym tygodniu dzieciaki korzystały z sali integracji sensorycznej. To są dodatkowe zajęcia, my mamy dwie takie sale – zachęca Gabriela Danis, dyrektor „dziewiętnastki”.

Każdy znajdzie coś dla siebie. Obok gier i konkursów będzie też profilaktyka czy nauka udzielania pierwszej pomocy. - Będą to zajęcia typu plastycznego, zajęcia z książką, zajęcia sportowe. Dziećmi będzie się opiekował zarówno nauczyciel z uprawnieniami do pracy w świetlicy, jak i nauczyciel wychowania fizycznego, więc codziennie będą zajęcia w salach gimnastycznych, a jak pogoda pozwoli także na dworze – dodaje Aleksandra Stawicka, dyrektor SP 18. - Oprócz tego mamy dwa razy w tygodni zajęcia profilaktyczne, dwa razy w tygodniu wejdzie pedagog i psycholog.

Ferie w mieście finansowane są z tzw. kapslowego. W tym roku dwutygodniowe działania w szkołach będą kosztowały 50 tysięcy złotych. - Ferie są dedykowane i organizowane dla wszystkich dzieci w mieście, nie tylko uczniów tych szkół – zachęca do udziału w zajęciach Karolina Pawliczak, wiceprezydent Kalisza. - A te dzieci, które chciałyby skorzystać z bardziej ogólnej formy mogą przyjść przed kaliski ratusz. Tam w każdy wtorek i czwartek, od 15.00 do 18.00, mogą skorzystać z różnego rodzaju atrakcji.

I to jest tegoroczna nowość. Organizatorzy zapewniają, że zimowe zabawy plenerowe w sercu miasta odbędą się nawet jeśli nie będzie śniegu. Dodatkowo miasto przeznaczyło 25 tysięcy złotych na wsparcie ferii organizowanych przez placówki, które nie podlegają samorządowi. – W tych zajęciach weźmie udział ponad 200 dzieci – zdradza Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza. - Pośród sześciu podmiotów, które otrzymały wsparcie mamy jedną z parafii, Caritas, dwa kluby sportowe. Każdy otrzymał po kilka tysięcy na obozy, półkolonie, które odbędą się w mieście, ale są też wyjazdy do Karpacza, Gołuchowa czy innych miejscowości górskich.

Miejski Dom Kultury razem ze Szkołą Podstawową nr 16 organizuje otwarty turniej gier. Półkolonie zaplanowano także w hali lekkoatletycznej OSRiR przy ul. Łódzkiej. Tam odbędzie się także stacjonarny obóz sportowy. W Kaliszu pojawią się ponadto żołnierze z Międzyrzecza z pokazem sprzętu wojskowego.

Udział w zajęciach organizowanych przez  miasto – w szkołach i na Głównym Rynku jest bezpłatny, a uczestnicy mogą liczyć na upominki, m.in. serduszka odstresowujące, bidony czy koszulki z logo akcji „Zdrowy Kalisz”.  

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/