Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 05 grudzień 2021 Godzina:
imieniny: Kryspina, Gerald

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Rozrywka

Koncert Karoliny Cichej "Wieloma językami" w Akceleratorze Kultury

W ostatni weekend października OKP "Wieża Ciśnień" zaprasza na koncert Karoliny Cichej „Wieloma językami”. - Artystka zabierze nas w wielokulturową podróż. Dzięki niej odkryjemy na nowo zacierające się w pamięci miejsca, ludzi języki - zapowiada organizator. - I mimo to, że, albo właśnie, dlatego że mówimy różnymi językami, to jednak łączy nas wspólny katalog czynów, gestów i przekraczająca wszelkie granice muzyka.

Karolina Cicha zaprezentuje utwory w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz i po tatarsku. Obok elektronicznych samplerów i looperów wybrzmią także etniczne instrumenty oraz archaiczny śpiew alikwotowy.

Koncert odbędzie się 30 października br. o godz.: 19:00 w Akceleratorze Kultury przy ul. Nowy Świat 2a. Bilety: normalny 25 zł,  ulgowy 20 zł

Bilety do nabycia w OKP Wieża Ciśnień, Akceleratorze Kultury oraz droga internetową pod linkiem: https://www.biletomat.pl/koncerty/koncert-karoliny-cichej-kalisz-10653/

Rezerwacja mailowa: lub

Projekt „Wieloma językami” składa się z utworów w językach: ukraińskim, litewskim, rosyjskim, romskim, białoruskim, w jidysz i po tatarsku. To języki mniejszości narodowych zamieszkujących województwo Podlaskie – rodzinne strony Karoliny Cichej. Obok elektronicznych samplerów i looperów brzmią tu etniczne instrumenty, takie jak morinhuur, dotar, drumla i wiele innych. Pojawia się też archaiczny śpiew alikwotowy. Płyta została uznana przez Radiowe Centrum Kultury Ludowej Polskiego Radia za jedną z 25 najlepszych płyt ostatniego dwudziestopięciolecia. Projekt cieszy się wielkim uznaniem zarówno w kraju i zagranicą.  Koncert został zaprezentowany na zagranicznych Festiwalach „Art Pole” na Ukrainie, „Suklegos” na Litwie oraz najważniejszym festiwalu etnicznym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej Warszawskim Festiwalu „Skrzyżowanie Kultur” gdzie Karolina Cicha & Spółka jako jedni z pierwszych polskich wykonawców wystąpili w ramach show case'u „Sounds Like Poland”.

Karolina Cicha – multiinstrumentalistka, kompozytorka, wokalistka. Jest laureatką GRAND PRIX
 i Nagrody Publiczności na Festiwalu Folkowym Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W 2015 roku znalazła się w oficjalnej selekcji na WOMEX – największym festiwalu World Music na świecie.  Zaczynała od koncertów solowych i teatru „Gardzienice”. Jej utwór „Miłość bez jutra” znalazła się na płycie GAJCY! wydanej przez Muzeum Powstania Warszawskiego. Muzyka Karoliny Cichej łączy w sobie klimaty muzyki etnicznej i tradycyjnej, nie brakuje też bardziej rockowych nut. W jej utworach słychać echa polskich tradycji muzycznych, zwłaszcza z jej rodzinnego Podlasia. Do tej pory Cicha nagrała 5 albumów  W 2020 wydała ukazała się jej ostatnia płyta „TANY”.  

RED, fot. OKP

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/