Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Helena, Jerzy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Muzyczna wizytówka Krakowa

Hejnał z Wieży Mariackiej? Nie, to Kraków Street Band, który już w sobotę, 19 listopada o 18.00, zaprezentuje się w CKiS w Kaliszu. Koncert organizowany w ramach cyklu „Happy Flower Music”, prezentującego najlepsze, niekomercyjne grupy z Polski i z zagranicy, poprzedzi występ lokalnej formacji „Haiku”.

 „Kraków Street Band” to nowa muzyczna wizytówka miasta Krakowa, zarówno dla przybyszy z kraju, jak i z zagranicy. Dziewięciu muzyków, wywodzących się z różnych krakowskich składów, zbiera się w słoneczne dni, by występować na Krakowskim Rynku. Każdy występ momentalnie ściąga tłum widzów wokół tej radosnej grupy.

W pierwszej połowie 2014 roku zespół błyskawicznie zdobył popularność w całym kraju. Najpierw kampania crowdfundingowa na poczet sfinansowania debiutanckiego albumu zakończyła się zdobyciem 170% planowanej kwoty, następnie zespół dostał się do finału Must Be The Music, zdobywając doskonałe opinie jury na każdym etapie. A w czerwcu Kraków Street Band reprezentował Polskę na wielkim festiwalu muzyki ulicznej „Haizetara” w kraju Basków.

Rok 2015 to przede wszystkim wydanie kolejnej, niezwykłej płyty, nagranej w Radio Kraków, w całości poświęconej twórczości Jerzego Wójcika – pierwszego polskiego artysty promującego muzykę bluegrassową. Kompozycje z repertuaru „Little Ole Opry” wykonane zostały przez Kraków Street Band oraz Krystynę Święcicką-Wójcik i trójkę zaproszonych gości.

W corocznej ankiecie czasopisma „Twój Blues” Kraków Street Band uznany został za „Odkrycie Roku 2014”, po czym sięgnął po tytuł „Zespołu Roku 2015”

Jako support w sobotę zagra Haiku, które reprezentuje lokalną scenę muzyczną. To wnętrze łącznie z wnętrznościami, turpistyczne teksty Stanisława Grochowiaka, połączone z muzyką nieograniczenie eksperymentalną, jednak przystępną w odbiorze. Krystaliczny i intrygujący głos na tle syntetycznych brzmień klawiszy z domieszką przesterowanych, osnutych pogłosami gitar oraz masywną i treściwą sekcją rytmiczną.

Słowno-muzyczna Maszyna Rube Goldberga zagra w składzie: 

Sara Jarczewska – wokal

Marcel Kraszkiewicz – instrumenty klawiszowe

Patryk Skorupski – gitara

Krzysztof Goliasz – gitary

Łukasz Mazurowski – gitara basowa

Jakub Mikołajczyk – perkusja

RK, fot. org.

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/