Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 10 maj 2021 Godzina:
imieniny: Gardenia, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Muzyczne pocztówki z Kalisza - koncert edukacyjny online Filharmonii Kaliskiej

,,Muzyczne pocztówki z Kalisza” to koncert edukacyjny online, który swoją premierę będzie miał 11 kwietnia (niedziela) o godz. 14:00 na stronie internetowej i kanale YouTube Filharmonii Kaliskiej. Motywem przewodnim audycji będzie Kalisz, związane z nim muzyczne tradycje i wybitne osobowości muzyczne.

W czasie audycji opowiadamy o historii hejnału kaliskiego, związkach Fryderyka Chopina z Kaliszem (a zwłaszcza Antoninem) i przybliżymy postać kompozytora Romana Statkowskiego, który pochodził z okolic Szczypiorna. ,,Muzyczny Kalisz” to także historia rodziny Wiłkomirskich – mówi twórca scenariusza i prowadzący koncert Piotr Łyszczorz, wiolonczelista Orkiestry Symfonicznej Filharmonii Kaliskiej.

Podczas koncertu usłyszymy m.in. hejnały polskich miast w wykonaniu prof. dr hab. Stanisław Dziewiora – wykładowcy Akademii Muzycznej w Katowicach i pierwszego trębacza Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia – dodaje Paweł Kotla, p.o Dyrektora Naczelnego i Artystycznego Filharmonii Kaliskiej.

Wykonawcy: prof. dr hab. Stanisław Dziewior - trąbka Dorota Szczepaniak - fortepian Joanna Bara - wiolonczela oraz Kwartet Egine w składzie: Heghine Mkrtchyan - skrzypce I Maria Sienkiewicz-Chrześcijanek - skrzypce II Barbara Krawczyk - altówka Joanna Bara – wiolonczela.

RED, fot. FK

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/