Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

„Profesjonalny” Dzień Dziecka w Parku Przyjaźni ZDJĘCIA

Dużo dobrej zabawy, głośnego śmiechu, śpiewu i tańca, ale także zajęć edukacyjnych i warsztatów naukowych. Taki był Dzień Dziecka w Parku Przyjaźni.

Po raz kolejny Rada Osiedla Czaszki i Fundacja „Nowa Nadzieja” zorganizowały festyn z okazji Dnia Dziecka. „Zawsze chcieliśmy, aby Park Przyjaźni tętnił życiem” – powiedział Mirosław Nagórny, przewodniczący Rady. „Trzeba było tylko znaleźć partnerów, którzy nam ten pomysł pomogą zrealizować”. Jednym z nich stała się Fundacja „Nowa Nadzieja”. Prezes Piotr Tomankiewicz zapraszał do udziału w edukacyjnych zabawach, ale przedstawiał także misia Nadziejek, który pomaga fundacji gromadzić fundusze na budowę nowego ośrodka w Śliwnikach.

Dzięki zaangażowaniu Marzeny Wodzińskiej, członka Zarządu Województwa Wielkopolskiego, po raz drugi w Festyn zaangażowały się instytucje podległe Samorządowi. „Cieszę się, że wszystkie placówki zaangażowały się tak mocno i razem stworzyły wspaniałą imprezę dla wszystkich dzieci” – mówiła pani marszałek. „Ze względu na promocję szkolnictwa zawodowego pomyśleliśmy, że uda nam się połączyć zabawę z edukacją i pokazać dzieciom, jakie tajemnice kryją w sobie różne profesje, m.in. stolarza, budowlańca, ogrodnika oraz wiele innych” – dodała Magdalena Sekura-Nowicka, dyrektor Centrum Wsparcia Rzemiosła, Kształcenia Dualnego  i Zawodowego. Za przebieg wszystkich występów scenicznych odpowiedzialnych było Centrum Kultury i Sztuki, którego dyrektor Dariusz Grodziński wraz z Marzeną Wodzińską, Radosławem Kołacińskim i Eskanem Darwichem wręczał dzieciom prezenty. Mnóstwo zabaw o charakterze edukacyjnym zaproponowali ponadto pracownicy Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli, Książnicy Pedagogicznej, Muzeum Okręgowego Ziemi Kaliskiej oraz Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Wielkopolskiego. Organizatorom udało się pozyskać przychylność wielu sponsorów, więc podczas radosnego festynu chyba każde dziecko otrzymało choćby drobny upominek.

Filmową relację imprezę zamieścimy w poniedziałkowym wydaniu Magazynu Miejskiego, który wraz z portalem Fakty Kaliskie był patronem imprezy.

R. Kuciński, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/