Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Ruszyła Estrada Folkloru ZDJĘCIA

Jak co roku pod auspicjami kaliskiego CKiS ruszył barwny, roztańczony i rozśpiewany korowód ludowy, czyli Estrada Folkloru. Można by ją nazwać wędrownym festiwalem, bowiem poszczególne występy zespołów i kapel odbywają się w różnych zakątkach południowej Wielkopolski. Inauguracja nastąpiła w niedzielne popołudnie, 25 czerwca, w Brzezinach.

zakończenia roku szkolnego i powitania lata.   Estrada Folkloru niemal nigdy nie omija Brzezin, bowiem ma tam tyleż dogodne, co urokliwe warunki prezentacji. Scena usytuowana jest nad zalewem, który ma swoją plażę i kompleks gastronomiczny. Mieszkańcy i goście mogą zatem w jednym miejscu bawić się i wypoczywać właściwie cały dzień. Atmosfera weekendowego relaksu w tym roku była szczególnie odczuwalna, bowiem Estrada została połączona z XI Festynem Parafialno-Rodzinnym. Oprócz zatem folklorystycznych prezentacji znalazło się również miejsce i czas na poczęstunek Koła Gospodyń Wiejskich, bogatą loterię fantową oraz koncerty gwiazd disco polo, „Mejk” i „Mario”. Zorganizowana zatem wspólnie przez Centrum Kultury i Sztuki, Wójta Gminy Brzeziny oraz Gminny Ośrodek Kultury wesoła plenerowa impreza była wyrazem radości z okazji

W ramach Estrady Folkloru zaprezentował się Zespół Pieśni i Tańca TURSKO z powiatu pleszewskiego, zatańczył Zespół Tańca Ludowego GŁOGOWIANIE z powiatu ostrowskiego, zaśpiewały Brzezinianki z Janiną Plichtą, która wykonała dodatkowo kilka pieśni solo, a całość zwieńczył występ zespołu i kapeli z Kociny, której członkowie konsekwentnie od kilku sezonów próbują porwać do tańca niemal cały nasz region. W Brzezinach „chodzonego” uczyli się na przykład goszczący na moment na festynie motocykliści. Widok par złożonych z folklorystów i harleyowców z pewnością na długo zostanie w naszej pamięci jako wyróżnik tegorocznej edycji Estrady.

W ramach imprezy niemal zawsze odbywają się Targi Sztuki Ludowej. Także tym razem można było pooglądać i zakupić ozdoby ze słomy, z papieru oraz na szkle malowane. Estrada rusza dalej, a jej kolejne przystanki to w lipcu Żegocin, Jaraczewo i Sośnie, w sierpniu – Chocz, a we wrześniu – Wysocko Małe.

RK, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/