Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Rozrywka

SHALOM po raz siódmy

Już po raz siódmy w Kaliszu rusza Festiwal Pieśni Żydowskiej i Izraelskiej. W piątek, 7 kwietnia, w hali OSRiR przy Łódzkiej odbędą się najpierw konkursowe przesłuchania, a wieczorem galowy koncert, w którym oprócz laureatów zaprezentują się goście specjalni, m.in. Danuta Błażejczyk.

Konkursowe przesłuchania ruszą w piątkowe przedpołudnie. W tym roku zgłosiło się ponad 20 wokalistek i wokalistów z całej Polski, których oceniać będzie jury w składzie: Danuta Błażejczyk - wokalistka, Jan Margowski – muzyk, aranżer i kompozytor z Chodzieży, Bogusław Łowiński – przedstawiciel Towarzystwa Wielkopolska-Izrael i założyciel zespołu Shalom z Poznania oraz kaliski dziennikarz Robert Kuciński.

Złotą Dziesiątkę poznamy już podczas wieczornego koncertu, który startuje w hali OSRiR przy Łódzkiej o godzinie 18.00. Po ogłoszeniu werdyktu jury zaprezentują się zdobywcy 1, 2 i 3 miejsca. Podczas gali zaśpiewa Studio Piano Song z Kalisza, a także Jakub Herfort, laureat zeszłorocznej edycji festiwalu „Shalom” oraz telewizyjnego show „Mam talent”. Finał wieczoru należał będzie do Danuty Błażejczyk, która znana jest nam przede wszystkim jako niedościgniona interpretatorka przebojów pisanych dla niej m.in. przez Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza, a na potrzeby kaliskiego festiwalu przygotowała program pieśni żydowskich.

Festiwal wraz z pomysłodawczynią Anną Kowalkiewicz-Oligny, właścicielką Studia Piano Song, organizuje Ośrodek Sportu, Rekreacji i Rehabilitacji. Bilety w cenie 35 zł kupić można w kasach ośrodka przy ul. Łódzkiej i ul. Hanki Sawickiej.

RK, fot. arch.

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/