Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 10 maj 2021 Godzina:
imieniny: Gardenia, Izydor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Rozrywka

Utalentowane skrzypaczki zagrają w Filharmonii Kaliskiej

Kwartet smyczkowy Al Pari wystąpi 30 października o godz. 19.30 w Sali koncertowej Filharmonii Kaliskiej. Zdolne młode artystki z Górnego Śląska zaprezentują muzykę ze swojej debiutanckiej płyty „World Dialogue”.

Wydawnictwo obejmuje wszystkie dotychczas skomponowane przez Stephana Thelena kwartety smyczkowe. Ten szwajcarski twórca sam przedstawia się jako kompozytor-matematyk i gitarzysta. W swoich utworach chętnie sięga do muzyki rozrywkowej i szeroko pojętego fusion jazzu.

Na szczególną uwagę zasługuje „Silesia", skomponowana z dedykacją dla polskich artystek, inspirowana muzyką i atmosferą regionu, z którego pochodzą ˗ Górnego Śląska. Jest to unikatowa interpretacja tego tematu, przenosząca tradycję w XXI wiek.

Kwartet smyczkowy Al Pari:
w składzie:
Marta Lucjan ˗ skrzypce
Alicja Miruk-Mirska ˗ skrzypce
Magdalena Maier ˗ altówka
Elżbieta Rychwalska ˗ wiolonczela

W programie:
Stephan Thelen ˗ World Dialogue
Stephan Thelen ˗ Chaconne
Anton Webern ˗ Langsamer Satz
Philip Glass ˗ Kwartet smyczkowy nr 2 „Company”
Stephan Thelen ˗ Silesia

Instrumentalistki pochodzą ze Śląska, są związane z Akademią Muzyczną w Katowicach. Jako kwartet swój warsztat doskonaliły pod kierunkiem prof. Szymona Krzeszowca (Prymariusza Kwartetu Śląskiego), a także tak wybitnych kameralistów jak: Roland Baldini (Austria/Niemcy), Frank Reinecke (Niemcy), Anne-Christin Schwarz (Niemcy), Dorothea Schönwiese (Austria). Od 2018 roku kameralistki studiują pod kierunkiem Quartetto di Cremona w Accademia Walter Stauffer w Cremonie (Włochy). Al Pari Quartet został ogłoszony zespołem rezydującym Ticino Music Festival 2019, a tym samym artystki są zaproszone do udziału w cyklu koncertów kameralnych w ramach Ticino Music Festival 2019 w Lugano (Szwajcaria). Otrzymały również zaproszenie do udziału w Festival Guimaraes Classico 2019 w Portugalii, gdzie ich recital kameralny był koncertem inauguracyjnym festiwal. Podczas wspomnianego koncertu, kwartet zaprezentował się w repertuarze polskich kompozytorów (Grażyna Bacewicz, Stanisław Moniuszko), oraz dokonał prawykonania utworu Stephana Thelena ˗ Chaconne.
(więcej na www.filharmoniakaliska.pl)

W związku z wymogami sanitarnymi organizatorzy proszą o przybycie 30 minut przed rozpoczęciem koncertu. Każdy uczestnik koncertu jest zobowiązany do przekazania pracownikom Filharmonii Kaliskiej oświadczenia na temat stanu zdrowia. Regulamin oraz oświadczenie są do pobrania w zakładce BILETY na stronie internetowej Filharmonii Kaliskiej.

MIK, fot. FK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/