Rozrywka - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 28 listopad 2021 Godzina:
imieniny: Lesława, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Rozrywka

W drodze na szczyt. Tak działa Skałka Kalisz ZDJĘCIA i WIDEO

To nie tylko znakomita zabawa, która wyrabia zwinność i siłę, ale to też lekcja cierpliwości i skupienia, potrzebnych nie tylko podczas takiej wspinaczki, ale i w szkolnej ławie. Szkoła podstawowa Jagiellończyk w Kaliszu swoim uczniom oferuje górską wspinaczkę, ale na miejscu w szkole. Wspinaczka po takiej skałce to lubiany przez dzieci sport, który pomaga również w nauce innych przedmiotów. Ze ścianki mogą korzystać też dzieci z innych szkół, a nawet dorośli.

Dostać się na szczyt- to wyzwanie uczniów Jagiellończyka i dosłownie i w przenośny. Zajęcia w-f nigdy nie były tam tak popularne i lubiane jak teraz.  Pod okiem instruktorów dzieci uczą się wspinaczki od podstaw, mogą też ze sobą rywalizować w prędkości i zwinności. Są w tym bardzo  biegłe, bo wiek kilku czy kilkunastu lat jest idealnym momentem na naukę wspinaczki. – Dzieci nie mają strachu i z łatwością wchodzą na tę ściankę, nie jest to jakaś duża trudność dla nich. Są dzieci, które mają lęk wysokości, ale na ściance łatwo można to przełamać przy prostych kilku ćwiczeniach. Mamy uprzęże, dzieci są przypięte do liny i ćwiczymy sobie nawet odpadanie ze ścianki żeby ten lęk przełamać – wyjaśnia Mateusz Jędrusiak,  instruktor wspinaczki górskiej.

Pokonanie lęku na wysokości kilku metrów nad podłogą hali sportowej pomaga pokonać lęki i obawy w wielu innych życiowych sytuacjach, pokonać stres związany  z nauką i uczyć się wytrwałości. – Ścianka wspinaczkowa rzeczywiście pomaga w utrwalaniu pewnych umiejętności, np. skupienia się – mówi  Agnieszka Orlicz – Błońska, właściciel Prywatnej Szkoły Podstawowej Jagiellończyk w Kaliszu.

Jagiellończyk stworzył ściankę, a dokładnie skałkę, bo tak nazywa się u nich ta atrakcja na potrzeby własnych uczniów, ale odpłatnie mogą z niej korzystać wszyscy. – Mamy wolne wejścia we wtorki i piątki, mogą przychodzić dzieci z Kalisza i okolic, mogą się wspinać dzieci, ale i dorośli, którzy często przychodzą razem z nimi – dodaje Agnieszka Orlicz – Błońska.

 We wtorki w Jagiellończyku powstanie też grupa dla dzieci z trudnościami w skupieniu się czy z niepełnosprawnościami, bo dla nich może to być doskonała metoda rehabilitacji czy rozładowania emocji.

 MS, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/