Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Lipy znikną z donic na Rynku. Co w ich miejsce? ZDJĘCIA

Drzewka te od początku nie robiły spektakularnego wrażenia, a jesienią wyglądają już całkiem marnie. Chodzi o lipy posadzone w donicach na Głównym Rynku i ul. Śródmiejskiej. Na problem „łysych” roślin zwraca uwagę jedna z kaliszanek. Okazuje się, że drzewka wkrótce znikną. A co będzie w ich miejsce? Urzędnicy mają plan.

Sadzonki lipy w ogromnych donicach pojawiły się na rynku i ul. Śródmiejskiej pod koniec maja. Drzewka od początku budziły mieszane uczucia. Wyglądały, delikatnie mówiąc, mało imponująco. To całkiem normalne, bo trudno się spodziewać, by młode sadzonki miały okazałe korony z gęstymi liśćmi.

Drzewka, co oczywiste o tej porze roku, wyglądają coraz gorzej. – Miały być piękne drzewka, a są jakieś  badyle wystające z wielkich donic. Przecież wiadomo, że za chwilę te drzewka będą całkiem ogołocone. Czy tutaj tak zostaną na całą zimę? – pyta nas czytelniczka portalu faktykaliskie.pl.

Okazuje się, że donice w kształcie sześcianu zostaną w Śródmieściu na zimę, ale znajdująca się w nich flora, będzie dostosowana do zimowej aury. - W donicach powstaną nowe nasadzenia iglaków, tworzące kompozycje świąteczne.  Będą to drzewka z gatunku sosna czarna, a w miejscu obecnej trawy pojawią się wrzosy – zapowiada Elżbieta Zmarzła, rzecznik kaliskiego Ratusza.

Lipy zostaną przesadzone na tereny zieleni na osiedlu Zagorzynek,  gdzie będą mieć lepsze warunki do lepszego wzrostu. Trawa natomiast trafi na jedno z rond w ciągu Trasy Bursztynowej. Wymiana zieleni w donicach będzie kosztować 12 tys. zł. Sosny w donicach pojawią się do końca października.

 MS, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/