Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 15 kwiecień 2021 Godzina:
imieniny: Anastazja, Bazyli

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

100 dróg w tej kadencji? Miasto opracowuje plan remontu i budowy dróg

Wiosna pod znakiem inwestycji drogowych. Trwa remont ulicy Kordeckiego, a wkrótce ruszą remonty na osiedlu Piwonice i Rajsków. Władze Kalisza wystosowały też apel do wszystkich osiedli i sołectw, by te określiły najważniejsze potrzeby drogowe. Na tej podstawie ma powstać plan budowy i rozbudowy dróg osiedlowych w Kaliszu, który ma być przełomem inwestycyjnym pod tym względem.

Ten odcinek Piwonickiej jest w fatalnym stanie i od lat prosił się o remont.  Zgodnie z planem miasta na 670-metrowym odcinku Piwonickiej, od skrzyżowania z Obozową do Sulisławickiej, pojawi się nowy asfalt o szerokości 7 metrów, chodniki, wyremontowane zostaną zjazdy w posesje i wloty na skrzyżowaniach. Ponadto powstaną nowe brukowane parkingi i zatoki autobusowe. Wiosenne remonty czy raczej budowy dróg od podstaw obejmą też te osiedla, w których na takie inwestycje mieszkańcy czekali całe dekady.

 - Na osiedlu Piwonice budowa ulicy Etruskiej i budowa ulicy Ateńskiej. Na osiedlu Rajsków budowa ulicy Żwirowej, 3 marca ruszamy z kompleksową przebudową odcinka ulicy Kazimierzowskiej. Zostanie ona wykonana w podobnym stylu do remontowanej wcześniej Kadeckiej czy Browarnej – zapowiada Krzysztof Gałka, dyrektor MZDiK w Kaliszu.

Remonty tych ulic zakończą się z końcem maja. A do końca lutego władze Kalisza przyjmowały  raporty rad osiedlowych i sołectw dotyczące najpilniejszych potrzeb drogowych.  Na podstawie tych informacji powstanie plan budowy i rozbudowy dróg osiedlowych w Kaliszu na lata 2020 – 2023.  - My zamierzamy w każdym budżecie przeznaczać jedna kwotę, która byłaby podobnie jak to się dzieje z BO, przeznaczana na ten cel. Mieszkańcy będą mogli sobie sprawdzić, mając ten harmonogram, kiedy ta droga jest przewidziana i będzie można tutaj i zarząd i miasto rozliczać. – wyjaśnia Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.  

Plan rozbudowy dróg ma znacząco podnieść jakość sieci połączeń drogowych w Kaliszu również na obszarach, które do tej pory w tej kwestii były pomijane. - Myślę, że kaliszanie pamiętają, że był taki podobny program rozbudowy dróg w latach 2008 – 2013. Ja przypomnę, że w tym okresie w Kaliszu zostało wybudowanych lub gruntownie wyremontowanych ponad sto ulic – mówi Krzysztof Gałka.

I podobny cel w tej kadencji chce osiągnąć prezydent Krystian Kinastowski.

MS, fot. archiwum

Inside Max P

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/