Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 27 październik 2021 Godzina:
imieniny: Sabina, Florencjusz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Będą zmiany w rozkładzie jazdy Kaliskich Linii Autobusowych

Miasto szykuje zmiany w rozkładzie jazdy. W autobusach KLA pojawili się ankieterzy, którzy analizują, ilu pasażerów korzysta z konkretnej linii, w jakich godzinach i jak daleko jadą. Zebrane dane będą podstawą do modyfikacji rozkładu.

Ankieterzy pojawili się w autobusach w miniony weekend. Pasażerów będą liczyć do końca tygodnia. Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Kaliszu chce poznać upodobania pasażerów, ale też specyfikę każdej linii. Informacje zebrane przez ankieterów z bydgoskiej firmy będą przeanalizowane i najprawdopodobniej staną się podstawą do zmian w rozkładzie jazdy. - Zbieramy informacje o stanie istniejącym. Trudno na tym etapie wyrokować, że aktualny rozkład pozostanie bez zmian – mówi Dariusz Mencel, dyrektor Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Kaliszu. - Zmiany zostaną przeanalizowane i zaproponowane zgodnie z polityką Miasta. Miasto docenia rolę, jaką spełnia komunikacja miejska i nie zamierza ograniczać kursowania autobusów.

Obecny rozkład jazdy powstał na początku lat 90-tych. Od tego czasy były wprowadzane do niego korekty. Najczęściej po interwencjach samych pasażerów. Powstało też kilka nowych linii. Kaliszanie cały czas mają uwagi, co do rozkładu jazdy i te również mają być uwzględnione w rozkładzie, nad którym Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji będzie pracować latem. - Są postulaty zgłaszane przez rady osiedli, przez mieszkańców, przez radnych, żeby taką czy inną linię zmienić czy dodać i to wszystko jest uwzględnione – mówi Artur Kijewski, wiceprezydent Kalisza. – Pierwsze zmiany nastąpią już po wakacjach. Docelowo, jeśli będzie taka potrzeba, to na jesień byśmy wszystko zamknęli, żeby te rozkłady uwzględniały wszystkie podstawowe rzeczy plus to co wyjdzie z badań.

Dlatego kaliszanie mają teraz czas, by zgłaszać swoje uwagi i propozycje zmodyfikowania rozkładu jazdy. Jak zapewnia Dariusz Mencel żadne połączenie nie zostanie zlikwidowane.

AW, foto autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/