Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 21 październik 2021 Godzina:
imieniny: Klemencja, Jakub

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Buty, bluzy i kamizelki od Miasta dla policji ZDJĘCIA

28 tysięcy złotych z tzw. kapslowego przeznaczył kaliski magistrat na wyposażenie policyjnej grupy realizacyjnej. Funkcjonariusze dostali od samorządu elementy umundurowania.

Specjalistyczne umundurowanie, w skład którego wchodzą buty i bluzy o łącznej wartości 12 tysięcy złotych, trafiło do kaliskiej policji 14 lipca. Funkcjonariusze Nieetatowej Grupy Realizacyjnej otrzymali także kamizelki oraz inne akcesoria o wartości 16 tysięcy złotych. Wiceprezydent Karolina Pawliczak zapowiada, że to nie ostatnie inwestycje w kaliską policję.- Zakupimy też psa patrolowego. Na ten rok być może jest to koniec inwestycji, ale w przyszłym roku wiem, że są kolejne wnioski i będziemy wspierać kaliską policję. Wszystko to w trosce o bezpieczeństwo, a jest to dla nas bardzo istotne – mówi wiceprezydent miasta Karolina Pawliczak.

Nowy sprzęt ma przede wszystkim podwyższać bezpieczeństwo funkcjonariuszy w sytuacjach, gdy muszą interweniować w trudnych warunkach. Właściwości nowego umundurowania chwali kierownik Nieetatowej Grupy Realizacyjnej asp. szt. Michał Kubisiak. - Jest to bardzo przewiewny materiał, dzięki któremu się nie pocimy. Dzięki kamizelce taktycznej wszystko mamy pod ręką i w ustalonym miejscu. Do tego dochodzą buty, które są dostosowane do potrzeb służb specjalnych – mówi asp. szt. Michał Kubisiak.

Oprócz nowego umundurowania, kaliska policja już niedługo będzie mogła pochwalić się także nową komendą, która powstanie przy ul. Kordeckiego. Nowoczesny obiekt o powierzchni 10 tys. metrów kwadratowych ma być gotowy do 2019 roku (czytaj WIĘCEJ).

MG, fot. autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/