Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Dariusz Grodziński przez 5 kolejnych lat dyrektorem CKiS. Marszałek powołał go bez konkursu

Dariusz Grodziński nadal będzie dyrektorem Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Marszałek województwa wielkopolskiego Marek Woźniak powołał go na to stanowisko na 5 kolejnych lat, bez ogłaszania konkursu. Decyzja zapadła we wrześniu, jednak do tej pory informacja ta nie była nagłaśniana ani przez Urząd Marszałkowski ani samego nowego - starego dyrektora.

Kolejna kadencja Dariusz Grodzińskiego rozpoczęła się 2 października br. i potrwa do 2023 roku. Jego wynagrodzenie ustalono na poziomie: „zasadnicze 6.990 zł, dodatek funkcyjny 3.442 zł plus dodatek za wieloletnią pracę w wysokości 13% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego, wzrastający o 1% za każdy następny rok pracy do osiągnięcia 20% miesięcznego wynagrodzenia zasadniczego po 20 i więcej latach pracy”.

W uzasadnieniu uchwały Zarządu Województwa  Wielkopolskiego czytamy m.in., że „Pan Dariusz Grodziński, pełniąc funkcję dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu, wykazuje się sprawną organizacją oraz wysoką świadomością potrzeb współczesnych odbiorców rozmaitych form kultury. W zakresie działalności merytorycznej dyrektor Grodziński konsekwentnie realizuje założenia własnej koncepcji programowo-organizacyjnej Centrum. (…). Poza wydarzeniami cyklicznymi, także współorganizowanymi ze środowiskiem lokalnym i samorządami, w ofercie Centrum znajduje się również wiele koncertów, recitali i spotkań muzycznych z udziałem uznanych polskich artystów, spektakli teatralnych i kabaretowych oraz wystaw.

Sytuacja finansowa Centrum jest stabilna. W sferze zarządzania zespołem Pan Grodziński dał się poznać jako przełożony kształtujący poprawne relacje oraz umiejętnie wykorzystujący potencjał pracowników Centrum. Podkreślić należy także sprawną realizację finansowanego ze środków Województwa Wielkopolskiego zadania inwestycyjnego – restauracji Pałacu Myśliwskiego w Antoninie wraz z otaczającym go parkiem.

Wiedza i doświadczenie Pana Dariusza Grodzińskiego w zarządzaniu instytucją kultury wskazują na to, że jako dyrektor Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu przez kolejne 5 lat będzie w stanie zapewnić tej instytucji rozwój oraz odpowiedni nadzór nad organizacją pracy”.

Bez konkursu

Marszałek Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej powołał Grodzińskiego na stanowisko dyrektora CKiS, nie ogłaszając konkursu. Dla porównania: takowy odbył w przypadku dyrektora teatru, który również podlega marszałkowi.

Decyzja w sprawie CKiS zapadła we wrześniu, ale poza ogłoszeniem jej w Biuletynie Informacji Publicznej, nie została podana do publicznej wiadomości. Informacja o kolejnej kadencji Grodzińskiego światło dzienne ujrzała dopiero w miniony weekend.

Do czasu publikacji artykułu Urząd Marszałkowski nie odpowiedział na pytanie, dlaczego nie było konkursu.

I tak najlepszy

Dariusz Grodziński dyrektorem CKiS w Kaliszu jest od 2015 r. Wtedy konkurs ogłoszono, a o stanowisko ubiegało się kilkoro kandydatów. Po rozmowach kwalifikacyjnych komisja konkursowa postanowiła rekomendować Zarządowi Województwa Wielkopolskiego, któremu podlega CKiS, dwóch kandydatów: Roberta Kucińskiego, znanego i cenionego kaliskiego dziennikarza oraz Dariusza Grodzińskiego. Pierwszy z nich otrzymał 523 punkty, a drugi 479 punktów. Mimo to Zarząd wybrał Dariusza Grodzińskiego.

RED, fot. arch. 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/