Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 październik 2021 Godzina:
imieniny: Kleopatra, Jan

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Dwa ważne stanowiska w Ratuszu do obsadzenia. Radni KO chcą konkursów i obserwatorów

Spore zmiany w kaliskim Ratuszu. Najpierw na emeryturę odszedł sekretarz miasta Stefan Kłobucki, a niebawem zrobi to wieloletnia skarbnik Irena Sawicka. A to oznacza, że trzeba szukać następców. I jeśli w pierwszym przypadku decyduje konkurs, to obsadzenie drugiego stanowiska należy do prezydenta. Radni Koalicji Obywatelskiej sugerują jednak, że kandydaci w obu przypadkach powinni być wyłonieni w drodze konkursu, a w komisji powinni zasiąść przedstawiciele wszystkich klubów.

Irena Sawicka nad finansami Miasta czuwała przez 26 lat

Skarbnika, na wniosek prezydenta, wybiera Rada Miasta. Sekretarza wyłania się w drodze konkursu. Bez wątpienia obie te funkcje powinny piastować osoby mające duże doświadczenie, wiedzę i umiejętności - także współpracy ze wszystkimi: i włodarzami, i przedstawicielami wszystkich opcji zasiadających w Radzie Miasta. Dlatego radni klubu Koalicji Obywatelskiej mają dla prezydenta propozycję. - Chcielibyśmy poprosić, by w jakiejś formule uwzględnił przedstawicieli wszystkich klubów radnych np. w formie obserwatora, ale też by mieli  możliwość zadania pytania na takim konkursie - mówił na konferencji prasowej Dariusz Grodziński, radny PO. - O to także prosimy w przypadku sekretarza miasta Kalisza, gdzie formuła konkursowa jest obowiązkowa, ale także chcielibyśmy w tym uczestniczyć. Powinniśmy poszukać osób, które dają nam gwarancję i rękojmię dobrej pracy. 

Stefan Kłobucki w kaliskim magistracie przepracował ponad 40 lat

Takiej, jaką do tej pory gwarantowali Irena Sawicka i Stefan Kłobucki. I co do tego nikt nie ma wątpliwości. Profesjonalizm tak skarbnika, jak i sekretarza to jeden z filarów dobrego funkcjonowania magistratu. Dlatego prezydent nie ukrywa, że propozycja radnych jest ciekawa, ale równocześnie dodaje, że on sam będzie kierować się przepisami. - Nie znam formuły obserwatorów zewnętrznych - odpowiada Krystian Kinastowski, prezydent Kalisza.  - Natomiast jeśli radni Koalicji Obywatelskiej takie konkursy realizowali, chociażby na dyrektora CKiS, i jeżeli takie zapisy regulaminowe stosują i takie standardy wprowadzają, ja chętnie się z takim regulaminem zapoznam. Jeśli będzie to regulamin do przyjęcia to go wprowadzimy. Natomiast ja bym proponował zacząć od siebie i te wysokie standardy wyboru w wyniku konkursów wprowadzać tam, gdzie jest to wymagane.

Wokół konkursu na stanowisko dyrektora CKiS nie brakowało kontrowersji

I tu chyba przytyk do konkursu na dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. W tym przypadku komisja prowadząca rozmowy z kandydatami rekomendowała marszałkowi województwa Roberta Kucińskiego, obecnie dyrektora miejskiej biblioteki. Jednak Marek Woźniak – dodajmy z PO - powołał na szefa podległego sobie CKiS Dariusza Grodzińskiego z tej samej partii WIĘCEJ.

Dlatego konkurs na sekretarza miasta będzie przeprowadzony tak, jak do tej pory, a na stanowisko skarbnika zostanie zarekomendowana Aneta Ochocka, dotychczasowa naczelnik Wydziału Finansowego, która przez wiele lat współpracowała z odchodzącą na emeryturę Ireną Sawicką.

Na stanowisko skarbnika prezydent zamierza rekomendować Anetę Ochocką

AW, zdjęcia autor, UMK

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/