Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 18 wrzesień 2021 Godzina:
imieniny: Ryszarda, Zachariasz

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Grodziński mianowany dyrektorem CKiS mimo negatywnej opinii ministra kultury

Dariusz Grodziński mianowany dyrektorem CKiS mimo negatywnej opinii Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Z Urzędu Marszałkowskiego dostaliśmy więcej informacji o okolicznościach mianowania Grodzińskiego na ponownego szefa Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu. Wynika z nich, że ministrowi kultury nie spodobał się fakt, że mianowanie ma się odbyć bez procedury konkursowej. Mimo takiej opinii, ale zgodnie z przepisami Marszałek Województwa, Marek Woźniak z Platformy Obywatelskiej mianował na dyrektora swojego partyjnego kolegę. Dzięki temu Grodziński pozostanie dyrektorem do 2023 roku z pensją ponad 11 tys. zł brutto miesięcznie.

Kolejna kadencja Dariusz Grodzińskiego rozpoczęła się 2 października br. i potrwa do 2023 roku. Jego wynagrodzenie ustalono na łącznym poziomie ponad 11 tys. zł brutto.  Marszałek Marek Woźniak powołał Grodzińskiego na stanowisko dyrektora CKiS, nie ogłaszając konkursu.  Bezkonkursowe mianowanie dyrektora negatywnie zaopiniował Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego. 

- Wskazując, że forma konkursowa jest podstawową i najwłaściwszą formą wyboru kierownictwa instytucji kultury. Opinie pozostałych podmiotów były natomiast nad wyraz pozytywne, wskazywały na bardzo dobrą współpracę z kierowaną przez Pana Grodzińskiego instytucją, na jego starania ku zaspokojeniu zróżnicowanych potrzeb i oczekiwań odbiorców oferty kulturalnej, jak również na jego cechy osobowości, które przyczyniły się m.in. do poprawy relacji w zespole pracowników tej instytucji. – informuje Anna Parzyńska  – Paschke, rzecznik prasowy Marszałka Województwa Wielkopolskiego. - Procedura powołania  Dariusza Grodzińskiego na stanowisko dyrektora Centrum Kultury i Sztuki w Kaliszu odbyła się zgodnie z przepisami ustawy o organizowaniu i prowadzeniu działalności kulturalnej – dodaje rzecznik marszałka.

 Decyzja w sprawie CKiS zapadła we wrześniu, ale poza ogłoszeniem jej w Biuletynie Informacji Publicznej, nie została podana do publicznej wiadomości. Informacja o kolejnej kadencji Grodzińskiego światło dzienne ujrzała dopiero w miniony weekend. Dariusz Grodziński dyrektorem CKiS w Kaliszu jest od 2015 r. Wtedy konkurs ogłoszono, a o stanowisko ubiegało się kilkoro kandydatów. Po rozmowach kwalifikacyjnych komisja konkursowa postanowiła rekomendować Zarządowi Województwa Wielkopolskiego, któremu podlega CKiS, dwóch kandydatów: Roberta Kucińskiego, znanego i cenionego kaliskiego dziennikarza oraz Dariusza Grodzińskiego. Pierwszy z nich otrzymał 523 punkty, a drugi 479 punktów. Mimo to Zarząd wybrał Dariusza Grodzińskiego.

MS, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/