Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 17 październik 2021 Godzina:
imieniny: Marita, Wiktor

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Jesienią ruszy modernizacja kortów

Korty tenisowe przy ulicy Łódzkiej przejdą gruntowną modernizację. Remont będzie kosztować niespełna 400 tysięcy złotych i jak zapewnia Miasto warunki do uprawiania tego sportu zostaną dostosowane do potrzeb XXI wieku. Część pieniędzy na inwestycję, która ma zakończyć się przed końcem roku, samorząd pozyskał z Ministerstwa Sportu I Turystyki.

Cztery ceglaste korty tenisowe. Część z nich z oświetleniem umożliwiającym grę w nocy. Do tego kilka budynków – szatnie, toalety i pomieszczenia biurowe. Przez lata przechodziły bieżące naprawy, jak choćby wymianę nawierzchni po powodzi w 2010 roku czy założenie oświetlenia przy dwóch boiskach. Jednak gruntownego remontu nie było. Być może nawet od czasów powstania kortów, co widać gołym okiem. Szczególnie na tle wielkiej budowy po sąsiedzku. - Powstaje stadion za potężne pieniądze i ten obiekt, który miałby tu pozostać w takim stanie byłby jednym wielki straszydłem – mówi o kortach kaliski tenisista Jacek Pijański.

Jeszcze we wrześniu na kortach zostaną rozegrane Drużynowe Mistrzostwa Kalisza. Turniej, który przyciąga sporą liczbę graczy; w samym mieście w rozgrywkach bierze udział około 100 osób. Nie mniej im kibicuje. Jesienią natomiast w tym miejscu pojawią się, jak zapewnia kaliski magistrat, budowlańcy. - Będzie zrobiony drenaż, odwodnienie, będzie wykorytowane wszystko, zwinięta dotychczasowa nawierzchnia, zrobiona nowa nawierzchnia, będzie to wszystko utwardzone, pojawi się nowe ogrodzenie i ocieplenie budynków przy kortach – wymienia zakres prac Daniel Kaparuk, Wydział Rozbudowy Miasta i Inwestycji.

Jacek Pijański dodaj, że na inwestycję czekają wszyscy kaliscy tenisiści oraz osoby, które bywają nad Prosną na turniejach. - Myślę, że jest to inwestycja jak najbardziej trafiona i sporo osób będzie zadowolonych. Ta infrastruktura tutaj zatrzymała się jakby przed transformacją ustrojową . Tutaj nie zmieniło się nic od 35 czy nawet 40 lat – twierdzi tenisista. 

Miasto na remont kortów przeznaczyło niespełna 500 tysięcy złotych. W przetargu stanęły dwie firmy. Wygrała ta, która wykona prace za 100 tys. zł miej niż planowano.  Część prac zostanie sfinansowana z projektu modernizacji infrastruktury sportowej, w ramach którego  Miasto pozyskało ponad 5 milionów 400 tysięcy złotych z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Za tę kwotę zostaną jeszcze zmodernizowane obiekty przy ul. Tuwima i boisko przy ul. Granicznej.

AW, zdjęcia autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/