Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 20 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Michał

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Karolina Pawliczak o swoim następcy: To dowód, że prezydent bardzo wysoko ocenia moją pracę

Zmienność to jedna z cech charakterystycznych Grzegorza Sapińskiego. Jeszcze tydzień temu zapewniał, że jeden wiceprezydent wystarczy, by kierować miastem. W poniedziałek przedstawił nowego, a jego była zastępczyni Karolina Paliczak niestałość w zapewnieniach włodarza komentuje zdziwieniem, ale dodaje, że powołanie w to miejsce jej byłego podwładnego, to ukłon w stosunku do pracy, którą wykonywała od początku kadencji.

Miał być Grzegorz Sapiński i Barbara Gmerek, wiceprezydent, na którą nie padł gniew prezydenta Kalisza. W kierowaniu urzędem miał ich wspomagać wieloletni sekretarz miasta Stefan Kłobucki. Jednak dziś, zaledwie tydzień po ogłoszeniu, że nowych zastępców nie będzie, taki został przedstawiony. Tomasz Rogoziński to naczelnik Wydziału Spraw Społecznych i Mieszkaniowych, a do ubiegłego piątku bliski współpracownik Karoliny Pawliczak.

Była wiceprezydent taką decyzję traktuje jak ocenę własnej pracy przez ostatnie trzy lata. - Powołanie naczelnika Tomasza Rogozińskiego na stanowisko wiceprezydenta potwierdza, że prezydent Grzegorz Sapiński bardzo wysoko ocenia moją pracę na rzecz mieszkańców Kalisza i zauważył jej efekty – powiedziała w czasie poniedziałkowej konferencji przedstawicielka SLD. – Z drugiej strony to najlepszy dowód, że odwołanie mnie miało kontekst polityczny, a Grzegorz Sapiński obawiał się, że moja skuteczność w rozwiązywaniu problemów mieszkaniowych, problemów zdrowotnych, czy bardzo dobry kontakt ze środowiskiem seniorów, to wszystko zwiększy zaufanie mieszkańców do mnie. Dlatego prezydent nie pozwolił mi dokończyć pracy zgodnie z ustalonym na początku kadencji kalendarzem. Teraz zrozumiał, że nie jest w stanie samodzielnie koordynować sprawy społeczne. Przypomnę, że pan Tomasz Rogoziński w wydziale spraw społecznych był moim bezpośrednim podwładnym. To ja nakreślałam mu zadania do realizacji, które wykonywał.

Dlatego też ma nadzieję, że dotychczasowa praca będzie kontynuowana. Karolina Pawliczak dodała też że zmienność decyzji podejmowanych i przekazywanych przez Grzegorza Sapińskiego, w tym przypadku dotycząca powoływania nowego zastępcy, jest zaskakująca.

AW, zdjęcie autor

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/