Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 czerwiec 2021 Godzina:
imieniny: Paulina, Broniwoj

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Kolejne 120 tys. zł dla koordynatora od promocji

119 640 zł – dokładnie na taką kwotę Miasto podpisało umowę z Marcinem Andrzejewskim, koordynatorem Biura Promocji. Za te pieniądze Andrzejewski ma „świadczyć usługi doradcze i eksperckie w urzędzie i jego jednostkach”. Realizacja tylko tej jednej umowy z Marcinem Andrzejewskim to niemal 10% całego budżetu na promocję Kalisza na cały ten rok.

Marcin Andrzejewski jest tzw. koordynatorem Biura Promocji w ratuszu. Działa „równolegle” do nowo wybranej kierowniczki biura, Barbary Niekrasz-Mielczarek. Szefowa biura formalnie kieruje tą komórką, Marcin Andrzejewski nią koordynuje. Nie jest zatrudniony na etat, bo prawdopodobnie byłoby to niemożliwe. Andrzejewski ma wykształcenie zasadnicze zawodowe i nie mógłby zająć kierowniczego stanowiska w urzędzie. Dlatego pracuje dla Ratusza na umowę zlecenie, co według opozycyjnych radnych, jest zwykłym obejściem procedur prawnych.

W ubiegłym roku Miasto zapłaciło Andrzejewskiemu niemal 100 tys. zł. Zdecydowaną większość tej kwoty, bo 76 tys. zł koordynator dostał m.in. za wdrożenie nowej witryny internetowej Urzędu Miejskiego w Kaliszu, wdrożenie systemu monitoringu głosowań elektronicznych i imiennych, systemu audio, systemu prezentacji wizualnej w Sali Recepcyjnej oraz w Sali nr 36 kaliskiego ratusza. Zadania miał wykonać do końca ubiegłego roku.  Zlecenia nie zrealizował do dziś.

Jak wynika z opublikowanego wczoraj zestawienia podpisanych przez Urząd Miejski umów cywilno – prawnych, Andrzejewski dostanie kolejne duże pieniądze. Dokładnie 119 640 zł. Opis zadań, które za te pieniądze ma zrealizować, jest bardzo enigmatyczny: Zlecenie usług doradczych i eksperckich w urzędzie i jego jednostkach podległych.

Biuro promocji na ostatniej sesji Rady Miejskiej dostało dodatkowe 440 tys. zł na swoje działania. Dwa tygodnie temu ratusz wybrał nowego kierownika biura. W tej chwili w tej komórce pracuje 14 osób. Realizacja tylko tej jednej umowy z Marcinem Andrzejewskim to niemal 10% całego budżetu na promocję Kalisza na cały ten rok.

MS, fot. archiwum

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/