Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 31 lipiec 2021 Godzina:
imieniny: Ernesta, Emil

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Top maly 2

Samorząd

Komu KLA, a komu PKS?

Zmiany w Kaliskim Przedsiębiorstwie Transportowym. Stery w spółce przejmują Piotr Bewziuk i Filip Żelazny. Pierwszy będzie kierować Kaliskimi Liniami Autobusowymi. Drugi Kaliskim Przedsiębiorstwem Transportowym oraz PKS-em. Dwie spółki mają się połączyć, a trzecia do nich „doszusować”. Jednak scenariusz na PKS to jeszcze tajemnica.

Mariusz Wdpwczyk, jeszcze dziś prezes KPT

W 2015 roku funkcję prezesa KPT objął Mariusz Wdowczyk. Kierował całym przedsiębiorstwem, ale też spółkami córkami – KLA i PKS. Prezes odchodzi i zdradza, co czeka firmę, którą kierował przez dwa lata. - Nie oddaje się spółki nikomu z zewnątrz. Nie oddaje się spółki nikomu  z nadania politycznego, czy klucza towarzyskiego – mówi Mariusz Wdowczyk. - Udało się doprowadzić do tego, że spółkę oddamy pracownikom. Człowiekiem, który będzie pełnić funkcję prezesa KLA będzie Piotrek Bewziuk, czyli osoba, która tu pracuje od blisko 30 lat.

KPT i PKS będą zarządzane przez Filipa Żelaznego, przewodniczącego Rady Nadzorczej Przedsiębiorstwa, którego wartość przez ostatnie dwa lata wzrosła z 15 300 000 na ponad 17 600 000 złotych. Nie zmienia to faktu, że przyszłość KPT jest przesądzona. Do końca roku ma zostać połączone z KLA, tak by wspólnie tworzyć duże konsorcjum transportowe.

Mariusza Wdowczyka zastąpi na stanowisku prezesa Piotr Bewziuk

Tego samego nie da się zrobić z PKS. Przejęcie go przez nowy twór spowodowałoby, że KLA straciłyby miano operatora wewnętrznego i musiałyby startować w przetargach na usługi transportowe. Kielecki przykład pokazuje, że to zły pomysł dlatego dla PKS-u jest inny scenariusz i zapewnienie, że firma będzie działać. – PKS-owi nic nie grozi. To się stało kosztem tego, że zlikwidowaliśmy jakieś linie, jakieś kursy i zastępowaliśmy je usługami komercyjnymi, mając pełną świadomość, że komuś odbieramy możliwość dojazdu – dwóm czy trzem osobom z gminy A do Kalisza i z powrotem. Jednak z drugiej strony dobro tych kilkudziesięciu osób w PKS-ie jest ważniejsze niż dobro tych dwóch czy trzech osób z Chocza, Błaszek czy Brzezin. Dlatego spółce nic nie grozi, a pomysł jest taki, żeby PKS „doszusował” później do grupy kaliskich spółek transportowych.

W jaki sposób to jeszcze tajemnica. Ma być ujawniona w przyszłym roku.

AW, zdjęcia autor 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/