Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 23 październik 2021 Godzina:

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Miał informować o inwestycjach miejskich. Od 4 miesięcy jest martwa cisza

Za jego pośrednictwem władze Kalisza miały informować internautów o postępach prac w podjętych inwestycjach i nowych przedsięwzięciach miasta. Tymczasem fanpage „Kalisz Buduje” milczy. I to od czterech miesięcy. Czy to oznacza, że administrator urzędowego profilu na Facebooku wziął sobie długi urlop? A może nie ma o czym pisać? Oceńcie sami.

Fanpage „Kalisz Buduje” powstał w lutym tego roku. Władze miasta pisały wtedy o nim tak: „Oddajemy w Wasze ręce swoisty informator miejskich inwestycji :)  Od dziś wszystkie informacje w jednym miejscu. Zapraszamy do odwiedzania :) „

Polubić stronę zdecydowało się ponad 530 internautów. Pomysł powstania takiego profilu na Facebooku jak najbardziej trafny, bo przecież coraz więcej kaliszan korzysta z tego serwisu społecznościowego, ale sposób jego prowadzenia budzi wiele wątpliwości. Ostatni post, jaki pojawił się na „Kalisz Buduje” pochodzi sprzed 4 miesięcy, dokładnie z 5 maja. Internauci dowiadują się z niego, że „Wszystko zgodnie z terminami”. Najwidoczniej nie, bo do dziś nie pojawiła się żadna nowa informacja. Chyba, że terminy zakładane przez władze miasta, aż tak rozciągnięte są w czasie. Słów krytyki i niepokoju o stan miejskich  inwestycji nie szczędzą kaliszanie. - Cisza i spokój na tej stronie, ale coś wcale mnie to nie dziwi... nie ma czego zdjęć wrzucać ;)  Miało być tyyyyyyle inwestycji - a nie ma. Nawet takie głupie rowery na Prośnie - mała rzecz. Popływałbym sobie. Miały być - zdaje się, że nadal nie są zwodowane. Dlaczego? – pisał jeden z internautów.  – Po prostu wstyd. – podsumowuje inny.

Czy administrator strony wziął sobie urlop?  Takie tłumaczenie wydaje się zbyt banalne, biorąc pod uwagę sytuację w mieście. Jeśli za śmierć fanpage „Kalisz Buduje” odpowiada osoba, która nim administrowała, to przyczyn należy dopatrywać w ostatnich zmianach w Biurze Promocji Miasta, a konkretnie w jego kompletnej rozsypce. Piszemy o tym TUTAJ.

Jeśli jednak ciszę na fanpagu sprawił paraliż inwestycyjny, o czym sugerują internauci, to i w tej teorii może być wiele prawdy. Co piąta inwestycja miejska w tym roku nie będzie zrealizowana, albo jest zagrożona brakiem realizacji. Z listy wydatków na inwestycje w tym roku mogą spaść przedsięwzięcia o łącznej wartości 27 mln zł. Z proinwestycyjnego budżetu, jak jeszcze kilka miesięcy temu nazywały go władze Kalisza, ucinane są kolejne miliony, a ważne dla miasta inwestycje spychane są na bliżej nieokreśloną przyszłość. Miasto z listy zadań, która liczy 108 pozycji wykonało do tej pory zaledwie… 11. O inwestycyjnej niemocy władz Kalisza, przeczytacie więcej TUTAJ.  Może zatem, na „Kalisz Buduje” nie ma o czym pisać? Wyjaśnień w tej sprawie będziemy szukać w Urzędzie Miejskim.

MS, fot. facebook.com/KaliszBuduje

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/