Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 16 październik 2021 Godzina:
imieniny: Florentyna, Dionizy

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Nowe – stare autobusy wyjechały w miasto ZDJĘCIA

Kaliskie Linie Autobusowe wprowadziły do eksploatacji dwa zakupione w ostatnich tygodniach autobusy marki Solaris Urbino 10. Pojazdy mają po 12 lat. Zastąpią dwa najbardziej wysłużone auta miejskiego przewoźnika.

Oba pojazdy jeździły wcześniej na Śląsku.  Solarisy spółka wzięła w leasingu na 3 lata. - Te dwa samochody zastąpią nasze dwa najbardziej wyeksploatowane autobusy marki Scania, które palą około 52 -54 litrów ropy na 100 km w cyklu miejskim. Te dwa samochody, które kupiliśmy, palą w przedziale 26 -28 litrów na 100 km – mówił nam niedawno Mariusz Wdowczyk, prezes Kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego.

KPT będzie płacić za Solarisy 1600 złotych miesięcznie. Kwota zakupu netto wynosi 46 tysięcy 500 zł za jedną sztukę.- Wyliczyłem, że jeżeli wycofamy te Scanie i zaczniemy eksploatować te dwa samochody, to z oszczędności na paliwie nie dość , że nam się spłaci rata leasingowa, to jeszcze zostaną nam pieniądze – mówi Mariusz Wdowczyk.

Kaliskie Linie Autobusowe mają 63 samochody, w tym 3 do przewozu dzieci niepełnosprawnych. Zdaniem Mariusza Wdowczyka, 30 należałoby w najbliższym czasie wymienić.

Zakupione niedawno Solarisy Urbino 10 wyjechały na ulice miasta w Dniu Dziecka, dlatego pierwszymi pasażerami byli wychowankowie kaliskiego Domu Dziecka. - Pomogli nam w wyprowadzeniu autobusów z warsztatu, tankowaniu i myciu na myjni autobusowej. My ze swej strony odwdzięczyliśmy się możliwością zwiedzenia zajezdni, przejażdżką zabytkowym Sanem, zajęciem miejsca za kierownicą i możliwością „prowadzenia” autobusu oraz drobnym poczęstunkiem – mówi Paweł Kaleta z działu marketingu kaliskiego Przedsiębiorstwa Transportowego.

MIK, fot. KLA

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/