Samorząd - Fakty Kaliskie

kontrast:
wielkość czcionki:
A- A+
Dzisiaj jest: 22 październik 2021 Godzina:
imieniny: Glikeria, Sewer

Wyszukiwarka

Formularz kontaktowy

Skontaktuj się z nami

Top 1

Top 2

Top mały 1

Samorząd

Parkingi wielopoziomowe, remonty dróg, nowe place zabaw… Propozycje radnych do budżetu Kalisza 2022 LISTA

Większość propozycji to remonty dróg: od dużych inwestycji po drobne, osiedlowe. Wszyscy radni zauważają też problem braku wystarczającej liczby miejsc postojowych w centrum, stąd wnioski o budowę wielopoziomowych parkingów. Przedstawiciele mieszkańców w Radzie Miasta nie zapominają też o potrzebach szkół…

Radni swoje propozycje zadań do budżetu Kalisza na 2022 roku mogli zgłaszać do połowy sierpnia. Poprosiliśmy Kancelarię Rady Miasta Kalisza o listę wszystkich na ten moment zgłoszonych pomysłów.

Dominują wnioski o inwestycje w infrastrukturę drogową. Radni, wsłuchując się w głosy swoich wyborców, chcieliby m.in. remontu ulicy Skalmierzyckiej, Stawiszyńskiej, św. Michała, Romańskiej, Zachodniej czy Łaziennej.

Wnioskują również o budowę nowych dróg: łączącej Szlak Bursztynowy z ul. Piłsudskiego, stworzenie projektu drugiej nitki ulic Podmiejskiej i Stańczykowskiego czy ronda na skrzyżowaniu ul. Wyszyńskiego przy kościele pw. św. Piotra i Pawła.

Wszyscy radni są zgodni co do tego, że w nadchodzącym roku Miasto powinno w końcu wziąć się za wykonanie wielopoziomowego parkingu. Radosław Kołaciński z PO proponuje, by powstał on przy ul. 3 maja wraz z nową halą targową. Klub Samorządny Kalisz i Wszystko dla Kalisza – jego lokalizację widzą przy Urzędzie Miasta przy ul. Kościuszki.

Sporo jest zadań związanych z oświatą, wśród powtarzających się propozycji znajdziemy m.in. budowę hali sportowej przy Zespole Szkół Techniczno-Elektronicznych w Kaliszu, według projektu zatwierdzonego przez miasto, inwestycje w szkoły w Sulisławicach czy w Szczypiornie.

Radni chcą też inwestycji w atrakcje dla najmłodszych kaliszan: jest propozycja powstania Miejskiego Placu Zabaw w Parku Miejskim czy budowa edukacyjnego placu zabaw w Parku Przyjaźni Kaliszu, w skład którego wchodziłyby urządzenia przybliżające prawa fizyki, zasady iluzji a także urządzenia sensoryczne, muzyczne.

Wśród zwracających uwagę zadań są:

Program in vitro dla Kalisza – fundusz na częściowe (minimum 50%) dofinansowanie procedury leczenia niepłodności dla par z terenu Kalisza, borykających się z bardzo powszechnym i przewlekłym problemem bezdzietności (Dariusz Grodziński PO)

Remont hali widowiskowo – sportowej ARENA Kalisz (Klub radnych PiS)

Opracowanie Programu „Kalisz - miasto przyjazne dla młodych” (praca – mieszkalnictwo - edukacja i nauka-jakość życia) (Klub radnych PiS)

Monitoring wizyjny miasta- modernizacja i rozbudowa obecnie istniejącego systemu (Klub Polska 2050)

Organizacja utrzymania wysokiego poziomu czystości ulic i chodników na terenie miasta. (Klub radnych PiS)

Utworzenie funduszu obejmującego granty i nagrody dla najlepszych kaliskich studentów, naukowców i innowatorów, a także wspierającego kreatywnych kaliszan, prowadzących swoją działalność w naszym mieście (Klub radnych PiS)

Wydzielenie stałych środków finansowych z budżetu inwestycyjnego na remont kamienic w obszarze rewitalizacji. Środki te mają stanowić stały procent od środków inwestycyjnych (Klub Polska 2050)

Oto lista wszystkich propozycji, które otrzymaliśmy od Kancelarii Rady Miasta

################################################################

Dziękujemy, że przeczytałeś ten artykuł. Podziel się tymi informacjami z innymi. Wyślij link swoim przyjaciołom i znajomym.  Twoje udostępnienie i polecenie nas innym jest dla nas najlepszym podziękowaniem  za pracę dziennikarską na rzecz naszych czytelników. Ciebie to nic nie kosztuje, nam pozwala rozwijać redakcję.

Masz dla nas ciekawy temat? Może szukasz jakiś informacji albo chcesz żebyśmy zajęli się jakąś sprawą? Pisz do nas: .  

Faktykaliskie.pl to portal informacyjny tematycznie obejmujący Kalisz i południową Wielkopolskę. Codziennie przygotowujemy dla Was nawet do kilkudziesięciu informacji o najważniejszych wydarzeniach z miasta i regionu. Na naszym portalu w zakładce „Telewizja Kalisz” znajdziesz też codzienny serwis informacyjny „Magazyn Miejski” jedynej telewizji w mieście. Zachęcamy też do odwiedzania naszych mediów społecznościowych:

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

https://www.youtube.com/channel/UCDsE1VEqkkY_xJo12bjvoqw

Artykuły i materiały telewizyjne przygotowuje dla Was zespół Fundacji Reakcja. Więcej o nasz znajdziecie na stronie https://www.fundacja-reakcja.pl/

Codziennie tworzymy dla Was materiały wideo w Telewizji Kalisz. Jesteśmy producentem programu „Wylogowani. Survival Challenge”. Zachęcamy do zapoznania się z treściami promującymi nie tylko naturę, ale i … naturę nas samych. Tacy są „Wylogowani”

https://www.facebook.com/wylogowani.challenge

https://www.instagram.com/wylogowani_challenge/

https://www.tiktok.com/@wylogowani

https://www.youtube.com/channel/UClWL5U325a3FbuWCFr-54YQ

 

Inside Max P

Inside 2

Kategorie P

3R

4R

Poziomy Bottom

5R

Google Ads

Redakcja portalu

https://www.facebook.com/faktykaliskiepl

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor prowadzący
Anna Miklas-Pęcherz 

Redakcja telewizji

Oglądaj nas na kanale 232 i/ lub 140 

Multimedia Polska/ Vectra oraz na kanale YT

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 573 950 125
e-mail: media@fundacja-reakcja.pl

Redaktor naczelna
Agnieszka Gierz

Fundacja Reakcja

Nadawcą Telewizji Kalisz 

i wydawcą portalu faktykaliskie.pl jest Fundacja Reakcja

Kalisz, ul. Śródmiejska 36
tel. 607 942 977
e-mail: biuro@fundacja-reakcja.pl

Prezes fundacji
Marcin Spętany

https://www.fundacja-reakcja.pl/